Connect with us

Espor

Twitch’te Spam Atan Adam Ceza İstemiyle Yargılanacak

Twitch'te Spam Atan Adam Ceza İstemi İle Yargılanacak

20 yaşındaki Kanadalı bir adam, sürekli olarak Twitch’e nefret dolu mesajlarla spam gönderdiği için ceza isteği ile suçlanıyor.

Ceza sahtekârlık suçlamasına yol açan olay, Şubat ve Mayıs 2017 arasında, binlerce canlı yayıncısının ırkçı, homofobik ve taciz edici yorumlarla engellendiğinde gerçekleşti. Piyasa devi canlı yayın platformunun mahkeme dosyasında söylediğine göre kişi, en az 150.000 mesajla 1000’den fazla Twitch kanalını ezmek için ChatSurge adlı bir spam hizmetini kullandı.

CBC News’e göre, BC Yüksek Mahkemesinden ayrı bir sivil kararname, olayların odağı platforma spam atmak için kullanılan “herhangi bir robot, bot, tarayıcı, kara listeye alma yazılımı ya da diğer yazılımları” kullanmasını, yaratmasını ya da satmasını engelleyecek.

Twitch çalışanları olayı ortaya çıkarabilmek için 300 saat çalıştı

BC Yüksek Mahkemesinde, canlı yayın platformunun çalışanları, Kanadalı adamı ve nefret saldırısı ile olan bağlantısını ortaya çıkartmak için 300 saat boyunca çalışıp, zaman harcadıklarını söyledi. Platformun yetkilileri, Dot Esports’un davayla ilgili sorularına karşı yorum yapmayı reddetti.

Twitch, Mayıs 2016’da, bir Hearthstone profesyoneli sohbet sırasında ırkçı yorumlarla karşı karşıya kaldıktan sonra, tacizle mücadelede yardımcı olmak için söz verdi.

Hip Hop, espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. [email protected]

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor