Connect with us

Güncel

Twitch, Amerikan başkanı Donald Trump’ın hesabını askıya aldı!

Amerika Birleşik Devletleri başkanı Donald Trump’ın Twitch hesabı nefret söylemi gerekçesi ile askıya aldı!

Twitch korona virüsü

En popüler yayın platformlarından olan Twitch, nefret söylemi gerekçesi ise Amerika Birleşik Devletleri başkanı Donald Trump‘ın hesabını uzaklaştırdığını açıkladı!

Twitch, yaptığı açıklamada yayınlarında nefret söylemine asla yer olmadığını ve kişi gözetmeksizin bu davranışa ceza verildiğini belirtti. Daha önceden büyük yayıncıların da bu davranıştan dolayı uzaklaştırıldıklarına şahit olmuştuk.

Twitch sözcüsü Brielle Villablanca‘nın yaptığı açıklama ise şu şekilde:

“Politikalarımız doğrultusunda, Başkan Trump’ın yayınına yapılan yorumlarda rastladığımız nefret söylemi içeriklerinden dolayı hesap bir süreliğine askıya alındı ve bu yorumlar silindi.”

Bahsi geçen yayında, uzaklaştırılmaya sebep olan içeriğin 2016 senesinde Amerika Birleşik Devletleri başkanı Donald Trump’ın Meksikalılar ile ilgili yaptığı olumsuz yorumlar içeren bir video olduğu açıklandı. Meksikalılar‘a suçlu ve tecavüzcü suçlamaları yapılan bu videonun kanalda tekrar yayınlanması üzerine gelen yorumlar kanalın uzaklaştırılmasına sebep olduğu açıklanıyor.

Bir diğer kural ihlali de yine Amerika Birleşik Devletleri başkanı Donald Trump’ın Tulsa konuşmasını içeren video. Bir kadının evine giren kişiye “çok sert bir hombre” diyerek ırkçılık yaptığı söyleniyor ve bu da kötü yorumların odağı oluyor. Bu içerik de yorumlarıyla beraber platformdan kaldırıldı.

Bu uzaklaştırma kararı Twitch’in politikalarını sıkılaştırdığından bir kaç gün sonra gerçekleşti. Yaş farketmeksizin milyonlarca insanın izlediği bu platformun kurallarının böyle sıkı olması şüphesiz olumlu bir yaklaşım.


Anna Donlon, VALORANT’ın geleceği hakkında açıklamalar yaptı – Yeni ajan yolda!

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güncel