Connect with us

Espor Haber

Twitch, TwitchCon 2018 için güvenliği artırıyor

TwitchCon güvenlik işini ciddiye alıyor.

Son zamanlarda Amerika’da artan silahlı eylemlerden sonra Twitch, TwitchCon 2018 için güvenliği artırdığını duyurdu. Geçen ay Madden NFL 19 turnuvasında meydana gelen silahlı saldırının ardından çeşitli oyun firmalarından taziye mesajları yükselmiş, üzerine EA Games olaydan etkilenenler için yardım yapacağını açıklamıştı. Bu sefer de Twitch resmi bloğunda TwitchCon 2018’e ait yeni düzenlemeler getirdi.

Twitch şunları söyledi:

“TwitchCon’daki en önemli şeyler sizler olacaksınız. Güvenliğiniz bizim en büyük önceliğimiz olduğundan, bu yıl güvenliğimizi ve aramalarımızı yükseltiyoruz. San Jose’un yerel kolluk güçleriyle, kongre çalışanlarıyla ve ek güvenlik servisleriyle yakından çalışıyoruz.”

Son sefer 3 kişinin yaşamını yitirdiği Madden NFL 19 turnuvası gibi olayların yaşanmaması için kollarını sıvıyan Twitch’in TwitchCon2018 için getirdiği kurallar ise şunlardır:

“Bütün çantalar güvenlik taramasından geçirilecek ve çantaların boyutları en fazla 12″ x 15″ x 6″ inch kadar olacaktır. Ayrıca sırt çantası yasaktır.

Mekanda kesinlikle silah yasaktır. Güvenlik ile ilgili bir sorun olduğunda son söz güvenlik personellerine aittir. (Markaların ürünlerine yazmadıkları herhangi bir şey karşısında dava edilebildiklerinden, her türlü kural bu gibi organizasyonlar için de yazılıyor olsa gerek.)

Ek olarak bütün katılımcılar her türlü alanda ve olayda(event) görünür biçimde rozetlerini takmak zorundadır. Katılımcılar ayrıca yanlarında geçerli bir kimlik veya pasaport formu bulundurmak zorundadır.”

TwitchCon 26-28 Ekim aralarında San Jose, Kaliforniya’daki San Jose McEnergy Organizasyon Merkezinde yapılacaktır.

Ülkemizde de güvenlik amaçlı bazı önlemlerin alındığı bu organizasyonlar, oyun severler için daha güvenli bir hale getirilmeye çalışılıyor. Peki bu önlemler işe yarayacak mı? Umarım test edildiğini bir daha görmeyiz.

 

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

Espor Haber