Connect with us

Güncel

Twitch ve SoundCloud iş birliği anlaşması imzaladı

Yayın dünyasının en büyük iki ismi olan Twitch ve SoundCloud, müzsiyenlere gelir yaratma amacıyla iş birliği anlaşması imzaladı.

Yayın dünyasının en büyük iki ismi olan Twitch ve SoundCloud, müzsiyenlere korona virüs pandemiği sırasında gelir yaratma amacıyla iş birliği anlaşması imzaladı.

SoundCloud Pro, SoundCloud Premier ve Report by SoundCloud ürünlerini satın alan müzisyenler, Twitch’teki İştirak Programı’na direkt olarak alınacak. İştirak’ın Twitch’te çok önemli olduğunu belirtmek gerekiyor. Bu program sayesinde yayıncılar kanallarında reklam götsrebiliyor, bağış konusunda kolaylık kazanıyor.

Duyuru müzik üreticilerin canlı konserler vermesini, hayranlarla soru cevap etkinliği düzenlemesini ve kitle etkileşimi baz alınarak içerik üretmesini cesaretlendiriyor. Bildiğiniz üzere normal bir yayıncının İştirak programına katılabilmesi için 50 takipçisi ve en az 8 saat yayın yapmış olması gerekiyor. Bu programa manuel olarak hala erişilebilmek mümkün olacak. Müzisyenler ise SoundCloud üzerinden süreci kolaylaştırabilecek.

Korona virüs pandemisinin hüküm sürdüğü bu günlerde birçok müzisyen yayın platformu üzerinden konserlerini yayınlamaya başlamıştı. Oyun yayınının baskın olduğu platformda Müzik ve Performans Sanatları kategorisinin 2.2 milyon takipçisi bulunuyor.


İlginizi çekebilir:

Elwind’den Levo’ya ağır laflar!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

400x400

KAÇIRMAYIN

Güncel