Connect with us

Twitch

Twitch yayıncılar için ödeme eşiğini düşürüyor!

Twitch 100$’lık ödeme eşiğini düşürüyor!

Twitch

Yayın platformları arasındaki rekabet ve çekişme yayıncılığın popülerleşmesi ve yayıncılık hayatına atılanların sayısının yükselişi ile artıyor. Yeni ve küçük yayıncıların sayısı arttıkça yayın platformlarının bu konudaki çalışmaları da çoğalıyor.

Özellikle yerel fiyatlandırmalar sonrasında Twitch üzerinden gelir elde etmekte oldukça zorlanan küçük yayıncıları destekleyecek yeni bir özellik Twitch üzerinde denenecek. Şu anda yayıncıların abonelik, bit, reklam gibi gelirlerini çekebilmesi için ulaşması gereken miktar 100$. Ancak geçtiğimiz yıl ülkemizde de başlayan yerel fiyatlandırma ile abonelik gelirleri alınması sonucu bu rakama ulaşmak özellikle küçük yayıncılar için oldukça zorlaşmış oldu.

Bu zorluğun aşılmasını sağlamak için Twitch 6 ülkede ödeme eşiğini düşüreceğini açıkladı. Arjantin, İtalya, Japonya, Meksika, İspanya ve Tayvan’da bugünden itibaren başlayacak bu sistemi diğer ülkeler de çok yakında takip edecek. Bu değişikliğin Dünya çapında devreye alınması ile yayın platformunun tahminlerine göre 70.000’den fazla yayıncının ödemeleri daha düzenli hale gelecek. Şimdilik 50$’lık ödeme sınırı ACH/doğrudan para aktarımı, eCheck/yerel banka, PayPal ve çek ile ödeme için geçerli olacak. Henüz deneme sürecinde olan bu özellik için ileride daha fazla açıklama yapılması bekleniyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Twitch