Connect with us

Espor

Twitch yayıncısı televizyonda açıkladı: Aylık 500,000 dolar kazanıyor

Televizyona çıkan Twitch yayıncısı aylık 500,000 dolardan daha fazla kazandığını açıkladı.

Twitch sektörü büyümeye ve yayıncılara büyük bir gelir kaynağı olmaya devam ediyor. Birçok yayıncının meslek edindiği Twitch yayıncılığı, bu haberle nasıl bir noktaya geldiğini gözler önüne seriyor. Twitch yayıncılarından olan Tyler “Ninja” Blevins katıldığı bir televizyon programında aylık $500,000‘dan fazla kazandığını belirtti.

Fortnite oyununda yaptığı yayınlar ile bilinen ve ünlü sanatçı Drake ile yayın açmasının ardından ünlenen Ninja, Twitch bireysel izlenme rekorunu 600 bin izleyici ile kırmasının ardından insanları şaşırtmaya devam ediyor. Twitch‘de yaklaşık 3 milyon 750 bin kişinin takip ettiği Ninja, bu alanda lider konumda. Bunun yanında Ninja‘nın yaklaşık 197 bin abonesi bulunuyor.

Ninja Twitch yayınlarının yanı sıra YouTube hesabında da sürekli video yayınlıyor. YouTube tarafında da yaklaşık 5 milyondan fazla aboneye sahip olan Ninja, orada da büyük bir ivme ile büyümeye devam ediyor. Tüm bunların yanı sıra bir de Luminosity Gaming bünyesinde yer alan oyuncu, birçok alanda böyle bir başarı sağlayarak parasını kazanıyor.

Ninja hem bireysel izlenme rekorunu elinde bulundururken hem de Twitch‘de en fazla takipçiye sahip yayıncı. Bunun yanında inanması güç bir abone sayısına ulaşan Ninja‘nın kazandığı para herkes tarafından büyük bir merak konusuydu. Katıldığı televizyon programında merak edilenleri yanıtlayan ve video oyunları hakkında bilgiler veren Ninja, programda kazandığı parayı da açıkladı. Aylık 500 bin dolardan fazla kazandığını söyleyen Ninja, uzun süre gündemde kalmaya devam edecek gibi görünüyor.

Aylık 500 bin dolar kazanan Ninja, nasıl bu kadar yükseldi? İleride neler olacak?

2018‘e girdiğimiz anlarda yaklaşık 510 bin takipçisi olan Ninja, inanılmaz bir ivme kazanarak sadece 2 ayda tarihler 1 Mart‘ı gösterirken takipçi sayısını 1,4 milyona ulaştırdı. Bu ivmeyle de yetinmeyen Ninja, daha Mart ayı bitmemesine rağmen 3,7 milyon takipçi sayısına ulaştı. Bu ivme ve veriler eşliğinde yaklaşık 2 ay sonra 7,5 milyon takipçi sayısına ulaşması beklenen Ninja, yine bu veriler eşiğinde 1 yıl sonra yaklaşık 27,5 milyon takipçiye ulaşması tahmin ediliyor. Fakat bu ivmenin bir anlık patlama olduğunu ve bunun böyle devam etmesinin zor olduğunu düşünürsek bu verilerin yanlış çıkacağı düşünülebilir. Aslında bu verileri verme amacımız Ninja‘nın büyüme ivmesini sizlere çok daha iyi yansıtabilmek.

Fakat tüm şu istatistiklerin yanı sıra garip olan bir durum var. Ninja toplam izlenme sayısında 66. sırada bulunmasına rağmen takipçi sıralamasında zirvede yer alıyor. Twitch kitlesinde Ninja‘yı izlemeyen milyonlarca kişi olduğunu düşünürsek ileride neler olacağını tahmin etmek çok zor görünüyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Espor