Connect with us

Espor

Twitch’te artık IRL ve Creative etiketleri olmayacak

Twitch yeniliğe giderek IRL ve Creative etiketleri kaldırdı, işte detaylar:

Twitch platformu artık kullanıcılarına “IRL” ve “Creative” etiketini kullandırmıyor. Bunun yerine birçok kategori eklendi ve yayıncılar o kategorilerde yayın açacak.

Twitch platformu gün geçtikçe büyümeye ve kendini geliştirmeye devam ediyor. Şirket bu seferki değişikliği IRL ve Creative yayınlar üzerine yaptı. Artık Twitch’te IRL ve Creative etiketiyle yayın yapılmayacak. Bunların yerine çok daha fazla kategori sunuluyor.

Twitch’te yer alacak yeni kategoriler:

Art – İster dijital, ister geleneksel teknikler kullanarak yaptığınız tüm resimler, çizimler, animasyonlar, çizgi romanlar, fotoğraflar ve daha fazlası artık bu kategoride olacak.

Makers and Crafting – Gerçek dünyadaki nesneleri oluştururken bu kategori kullanılacak. Kostüm yapılışı, dikiş, heykel, LEGO, ahşap işleri, metal işleri ve daha fazlası bu kategoride olacak.

Food & Drink – Yemek ve içecek yapımında bu kategori kullanılacak. Sadece yapımında değil, kültürü veya tüketimi ile ilgili bilgi verilirken de bu kategorinin kullanılması bekleniyor.

Music & Performing Arts – Dans ederken, şarkı söylerken, müzik bestelerken, enstrüman çalarken ve daha fazlasını yaparken bu kategori kullanılacak.

Beauty & Body Art – Bu kategori makyaj, cilt bakımı, cilt boyama, dövme ve daha fazlasını yaparken kullanılacak.

Science & Technology – Yazılım geliştirme, oyun tasarlama, fen deneyleri, mühendislik veya robotik çalışmalar gibi etkinliklerde bu kategori kullanılacak.

Just Chatting – Bu kategori soru-cevap veya izleyenler ile canlı sohbet gibi yayınlar için kullanılacak.

Travel & Outdoors – Bu kategori yeni bir şehir keşfederken, memleketinizi tanıtırken veya sadece gezerken yaşadığınız her şeyi kapsıyor.

Sports & Fitness – Takım sporlarından kişisel antrenmana kadar spor salonunda yaptığınız her şey ve daha fazlası için bu kategori kullanılacak.

Tabletop RPGs – Masa üstü RPG oyunlarının hayranı olan kişiler için tüm yayınların olacağı yer bu kategori olacak.

Special Events –  Bu kategoride TwitchCon, E3 ve PAX gibi büyük etkinliklerin yanı sıra oyun geliştiricileri ve yayıncılarından özel duyurular bulabileceksiniz.

Talk Shows & Podcasts – Bu kategori tamamen talk show programları ve podcast yayınları için oluşturulmuş.

ASMR – ASMR içeriğinin yapılacağı kategori.

Twitch neden böyle bir değişiklik yaptı?

Twitch çalışanları bir içeriğin içerisinde birçok yayının yapılması ileri zamanlarda sorun yaratabilir diye düşünerek böyle bir karar almış. Bir temsilci “Twitch büyüdüğü zaman yayınları bulmak ve seyretmek çok daha zorlaşabilir.” diyerek aslında bu yeniliğin sebebini açıkladı. Bu sebeple izleyicilerin istediği içeriği, istediği yayını çok daha basit bir şekilde bulması sağlanmış.

 

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor