Connect with us

LoL

Tyler1 en sonunda banlanıyor mu?

Tyler1 artık sabırları taşırdı!

Tyler1 Yeni Dereceli Sezonu 45 Saatlik Yayın İle Kutladı

Tyler1, Twitch’in popüler League of Legends yayıncılarından biri. Riot Games daha önce birçok kez ünlü yayıncıyı banlasa da, son dönemde iddialara göre tolerans gösteriyor. Peki bu iddialar doğru mu?

[visual-link-preview encoded=”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″]

Tyler1 sorunu hiç bitmiyor!

Ünlü bir yayıncı haline geldiğinden bu yana oyun içerisindeki “toxic” olarak adlandırılan, insanları rahatsız eden tavırlarıyla konuşulan oyuncu, maçlardaki seçimleriyle de dikkat çekiyor. Oyunlarında genellikle nişancı seçen Tyler1, bu pozisyon için Ivern, Janna, Master Yi ve Sona gibi ilginç seçimler yapıyor. Ayrıca bu oyunlarının çoğunda rakip takımı besleyerek takımına da geri düşürüyor.

tyler1, league of legends, lol, riot games

Riot Games önce banladı sonra davet gönderdi!

Riot Games daha önce oyuncuyu birçok kez banlamıştı. Hatta çoğu takipçisi Riot kurallarına göre yayıncının League of Legends’tan tamamen yasaklanması gerektiğini düşünüyordu. Riot yayıncı için “Gerçek bir toxic.” açıklaması yapmasına rağmen daha sonra kendi etkinliklerine davet etmeye başladı.

Ünlü yayıncı 2018’deki LCS Yaz Finalleri’nde Riot Games’in baş konuklarından biri olmuştu. Ayrıca yine all-star etkinliğinde yer alan Tyler1, orada da yıldızlaşan ve ön plana çıkartılan bir isim olmuştu.

tyler1, sjokz, riot games, league of legends, ban, banned, kick

League of Legends onun için tamamen yasaklanmalı!

Reddit’te tüm bu sorunları dile getiren bir kullanıcı, belgeleriyle beraber yayıncının oyundan tamamen yasaklanmasını istedi. Yayıncının tüm garip seçimlerini not alan, yayınlarından toxic’lik yaptığı anları klip alan Reddit kullanıcı, Riot Games’i oyuncuyu banlamamasından dolayı çift standartlık yapmakla suçladı.

Bu talebi için de bazı açıklamalar yapan kullanıcı, bir oyuncunun kötü bir oyun geçirebileceğini ama ünlü yayıncının sürekli toxic’lik yaptığını ve “troll” seçimler yaptığını söyledi.

 

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

LoL