Connect with us

Oyun

Ubisoft, Hyper Scape’i piyasadan kaldırıyor

28 Nisan tarihinde oyunun serverları kapatılacak

Ubisoft, Hyper Scape'i piyasadan kaldırıyor

Ubisoft, 2020 yılının Temmuz ayında çıkardığı birincil şahıs Battle Royale oyunu Hyper Scape‘i piyasadan kaldırma kararı aldı. 28 Nisan Perşembe günü oyun dünyasına veda edecek Hyper Scape, PC, Playstation ve Xbox platformlarında ücretsiz oynanabilir durumda. 100 kişiye kadar çıkabilen lobi sistemine sahip Hyper Scape’in kaldırılma nedeni açık bir şekilde belirtilmedi.

Hyper Scape serverlarının kapatılmasın başlıca nedeni, oyunun geliştirici ekibinin önemli isimleri olan Graeme Jennings, JC Guyot, Mickael Labat, ve oyun direktörü Thomas Simon’ın kendi stüdyolarını kurma amacıyla Ubisoft’tan ayrılması olarak görülüyor.

Ubisoft’un konuyla alakalı açıklaması şu şekilde:

”Hyper Scape’in geliştirme sürecini sonlandırma ve oyunu 28 Nisan itibariyle kapatma konusunda zor bir karar verdik.  Dikey, yakın mesafeli ve hızlı tempolu bir nişancı deneyimi yaratmak için yola çıkmıştık ve bu yolculuğumuzda bize katıldıkları için topluluğumuza son derece müteşekkiriz. 

Hyper Scape topluluğuna, oyunun içinde ve dışında Neo Arcadia dünyasına gösterdiğiniz ilgi ve adanmışlığınız için teşekkür ederiz. Yaptığımız oyuna olan bağlılığınız her zaman takdir edilecektir.”

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Oyun