Connect with us

Espor

Ücretsiz Şampiyon Rotasyonu Genişliyor

Riot Games

League of Legends oyuncularına müjde! Ücretsiz şampiyon rotasyonu genişliyor. Her hafta şampiyon rotasyonu yapan Riot Games bu sayıyı 10’dan 14’e yükselteceğini duyurdu. Böylelikle League of Legends oyuncuları her hafta daha fazla şampiyonu ücretsiz olarak oynayabilecek.

Sezon 1’den beri aynı sistem devam ediyordu

Ücretsiz şampiyon rotasyonunun genişlemesiyle League of Legends’ta yıllardır aynı devam eden ücretsiz rotasyon sistemi ilk defa bir değişime uğramış oldu. Bu sistem Sezon 1’den beri aynı şekilde devam ediyordu. Bu da 7 senelik bir devrin kapanışı demek oluyor.

Haber Reddit’ten paylaşıldı

Bu haber internetin dipsiz kuyusu olarak adlandırılan reddit.com’dan paylaşıldı. Haberi paylaşan kişiyse bir Riot Games çalışanı olan Riot Evaelin. Bu değişikliğin ana sebebiyse oyundaki şampiyon sayısının oldukça fazla olması. Resmi açıklama Riot Games tarafından önümüzdeki günlerde yapılacak.

Daha sonra yapılan açıklamalarda rotasyondaki 14 sayısının daha da artacağı yönünde bir bilgi daha paylaşıldı. Şu an 140 şampiyona sahip olan League of Legends bu sayının 150’ye çıkması halinde haftalık şampiyon rotasyon sayısını daha da genişleterek 15’e çıkarmak istediğini de duyurdu.

Geç gelmiş değişiklik

Bu duyurudan sonra sitede League of Legends oyuncuları tarafından en çok sorulan soru “neden bu değişiklik daha önce yapılmadı” yönündeydi. Sonuç olarak eskiden çok daha az şampiyon varken de 100’ün üzerinde şampiyon varken de bu sayı her zaman 10’du. Bu konuda oyuncular Riot Games’e eleştirilerini sunmaktan geri kalmadı.

En çok yeni oyunculara yaradı

Bu değişiklik en çok yeni oyuncuların işine yaramış oldu. Oyunun başlarında çok daha az şampiyona sahip olan yeni oyuncular bu değişiklikle her hafta daha çok şampiyonu ücretsiz olarak oynayabilecek. Bu değişiklik eski oyuncular için pek de bir şey ifade etmese de yeni oyuncular ve sıfırdan hesabını geliştiren oyuncular için sevindirici bir haber. Şampiyonların oyun içindeki fiyatları 6300 IP ile 450 IP arasında değişiyor. Sadece yeni çıkan şampiyonlar bir süre 7800 IP olarak mağazada kendine yer buluyor. Bir süre sonra da bu fiyat 6300 IP’ye düşürülüyor. Zaman içinde de pahalı şampiyonların fiyatlarında indirimler oluyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor