Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Ülkelere göre FACEIT 10 level oyuncu sayıları

Avrupa ülkelerinde bulunan 10 level FACEIT oyuncularının, ülkelere göre dağılımı belirlendi.

Ülkelere göre FACEIT 10 level oyuncu sayıları

Reddit’te paylaşılan bir görsel ile, Avrupa ülkelerinde bulunan 10 level FACEIT oyuncularının ülkelere göre dağılımı gösterildi.

"Ülkelere

Reddit’te FireCooperGG isimli kullanıcı tarafından hazırlanan görselde, her ülkenin 1 milyon nüfusuna karşılık ne kadar 10 level FACEIT oyuncusunun bulunduğu gösterildi. FACEIT, dünyanın en büyük espor platformlarından birisidir. Özellikle CS:GO’da baya popüler olan espor platformu, birçok üst düzey turnuvaya ve lige ev sahipliği yapmaktadır. Kendisine özel bir derecelendirme sistemine sahip olan platform, oyuncuların gösterdikleri performansa göre oyuncuları 1 ile 10 level arasında sıralandırmaktadır.

Görsele baktığımız zaman 1 milyon insana göre en fazla 10 lvl oyuncu, Kuzey ülkelerinde bulunuyor. Danimarka, 711 oyuncu ile birlikte 1 milyona düşen en fazla FACEIT 10 level oyuncusuna sahip olan ülke oldu. Danimarka’nın nüfusu yaklaşık olarak 6 milyon olduğundan dolayı, bu sayının bu kadar yüksek çıkması normal. Rusya‘da 1 milyon insana 55 tane 10 level oyuncu düşüyor ama ülkenin nüfusu 155 milyon olduğundan dolayı, genel tablo da en fazla 10 level oyuncusu Rusya’da bulunmakta.

1 milyona göre en az 10 level FACEIT oyuncusu ise İtalya‘da bulunuyor. 60 milyon insanın yaşadığı İtalya’da, 1 milyon kişide sadece 5 adet 10 level oyuncu bulunuyor. Türkiye‘ye baktığımız zaman ise 1 milyon kişi başına 27 tane 10 level oyuncu bulunuyor. Ülkemizin yaklaşık 80 milyon nüfusu olduğundan dolayı ülkemizde, 2.000’e yakın 10 level oyuncu bulunmakta.

Playerbros İçerik Yöneticisi

1 Yorum

1 Comment

  1. Kahraman

    11 Ağustos 2020 - 11:23 at 11:23

    Normaldir çünkü Türkiyede kolsuz olupda hileyle bi başarı elde etmek isteyen çok salak var

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Counter-Strike Global Offensive