Connect with us

Espor

Uluslararası turnuvalarda yeni bir rakibimiz var: Vietnam

Uzun süredir Güney Doğu Asya Ligi’nde yer alan Vietnam temsilcileri 4 sene üst üste şampiyon olarak kendilerini kanıtlamışlardı. Vietnam temsilcileri üstün performanslarını MSI ve Worlds gibi uluslararası turnuvalarda da gösterince artık bağımsız bir lig kurulması gerektiği anlaşıldı.

Normalde Vietnam ligi takımları Güney Asya bölgesinin bir parçası olarak kabul ediliyordu. Vietnam ligi tamamen bağımsız bir lig olmadığı için uluslararası turnuvalara katılabilmek için yine Güney Asya bölgesine bağlı olan diğer bölgelerin ligleriyle mücadele etmek zorundaydılar. Filipinler (PGS), Malezya (LCM), Singapur (SLS), Endonezya (LGS) ve Tayland (TPL) gibi liglere karşı mücadele eden Vietnam, rakiplerine büyük üstünlük kurmayı başararak bağımsız bir lig olmayı hak etti. Yani Vietnam artık diğer ligler ile mücadele etmeye gerek duymadan şampiyonunu uluslararası organizasyonlara gönderebilecek.

Vietnam’ın Bağımsız Bir Lig Olması Türkiye’yi Nasıl Etkiliyor?

Vietnam’ın bağımsız bir lig olması Türkiye olarak bizleri de ilgilendiriyor. Çünkü Vietnam artık Rift Rivals etkinliğinde Rusya ve Türkiye ile mücadele edecek. Bunun yanı sıra Vietnam artık Worlds 2018 ve MSI 2018 için Güneydoğu Asya bölgesinden ayrı bir yere sahip olacak. Bununla beraber MSI 14 takımlı bir turnuvaya dönüşmüş olacak.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor