Connect with us

Dota 2

Universe, Dota 2 espor sahnesine veda ettiğini duyurdu

Dota 2’den bir yıldız kaydı

universe dota 2

Son takımı NiP olan efsane oyuncu Saahil “Universe” Arora, Dota 2’de artık profesyonel olarak oynamayacağını takipçilerine duyurdu.

Yakın zamanda son takımı Ninjas in Pyjamas’tan COVID-19’un doğurduğu vize problemleri sonucunda ayrılmak zorunda kalan Universe, yeni bir takım aramak yerine oyunu tamamen bırakma kararı aldı. Hem takımı hem de bütün Dota 2 camiası tarafından iş ahlakıyla ve mizacıyla çok sevilen oyuncu, açıklamasında bir işi ya tam yapıp ya da hiç yapmayacağını belirtti. Saahil “Universe” Arora, veda notunda aşağıdaki ifadeleri kullandı:

“Rekabetçi Dota 2’nin espor sahnesinden emekli olma kararı aldım. Hayatta ne yaparsam yapayım, ya tam yapan ya da hiç yapmayan bir insan olmuşumdur, Dota da bu konuda pek farklı değil. Son on yılda her şeyimi bu oyuna, rekabete verdim ve mükemmel bir deneyim yaşadım. Şimdi farklı şeylerin peşinde koşma ve hayatımda sıradaki şeyin ne olacağını bulma zamanı. Hiç unutamayacağım inanılmaz anılar için hayranlarıma ve eski takım arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

Universe’ün bu kararının ardından camia üzülse de kendisinin eski takım arkadaşları Arora’ya methiyeler düzerek Dota 2 arenasından yolculadılar.


İlginizi Çekebilir:

SumaiL, 1000 profesyonel Dota 2 maçına çıkan 100.oyuncu oldu

 

Oyun merakını babasının internet kafesinde edinmiş bir dilbilim öğrencisi. Editörlük yapar.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dota 2