Connect with us

Espor

Üniversite Ligi’ndeki kural ihlali iddiaları için tekrar inceleme başlatıldı

üniversite ligi inceleme

Riot Games’in düzenlediği, ESL’in organize ettiği Üniversite Ligi’nde kural ihlali iddiaları için tekrar inceleme başlatıldı. Gazi Üniversitesi ile Uludağ Üniversitesi arasında oynanan karşılaşmanın ardından gündeme gelenler ve yaptırımlar, son açıklamalardan sonra yeniden incelemeye alındı.

Olay, Uludağ Üniversitesi oyuncularının Gazi Üniversitesi takımı için “başka bir oyuncu oynatma” itirazı üzerine başladı. İtirazı inceleyen yetkililer Uludağ Üniversitesi oyuncuları haklı bularak Gazi Üniversitesi kadrosu diskalifiye etti. Bu sürecin ardından Gazi’nin itirazları gündeme geldi.

“Kural ihlali yok.”

surhomme kullanıcı isimli bir Twitter kullanıcısı, herhangi bir kural ihlali yapmadıklarını, yapılan incelemelerdeki kanıtların kendilerine gösterilmediğini dile getirirken, konu hakkında yetkililer tarafından dikkate alınmadıklarını belirtti.

Sosyal medyada ilgi çeken bu gelişmenin ardından Riot Leda “Takımınızdan gelen itiraz sonucu incelemeyi tekrar başlatıyoruz. İletişimimiz bilet üzerinden gerçekleşecektir.” açıklamasıyla incelemelerin yeniden başladığını açıkladı.

Üniversite Ligi’ndeki kural ihlali iddiaları için Twitter’da yapılan açıklama:

Riot ve ESL tarafından yürütülen Üniversite Ligi’nde yaşadığımız haksızlıktan bahsetmek istiyorum. Söz konusu turnuvada Gazi Üniversitesi olarak takımımıza Uludağ Üniversitesi oyuncuları “başka bir oyuncu oynatma” konusunda itiraz ettiler. Söz konusu itiraz incelemeye alındı.

İnceleme konusunda gayet içimiz rahat haldeydi. Çünkü böyle bir şey yapmadık. Ancak hakem tarafından alınan ESL kararında diskalifiye edildik. Suçlamalar sözde incelemelere göre yapılmış fakat inceleme sonuçları ve kanıtları bize sunulmamış üstelik itirazımız kabul edilmemiş.

Hatta herhangi bir yetkili bize geri dönüş bile gerçekleştirmiştir. Bu durumda oyuncularımızın 3-4 aylık emekleri çöpe atılmıştır. Umarım sesimizi duyururuz. Emeklerimizin karşılığını alırız.

Güncelleme olarak geçiyorum @RiotLeda durumu incelemeye alacağını söyledi tabi zaman aşımı yiyip turnuva geçmezse iyi olur. Sesimizi anca böyle duyurulabildiğimiz için kusura bakmayın. Başka türlü dikkate alınamadık 🙂

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor