Connect with us

Espor

Üniversiteler arası VALORANT turnuvası Red Bull Campus Clutch geri dönüyor

Üniversitelilere özel VALORANT turnuvası Red Bull Campus Clutch, 2022 yılı için duyuruldu!

Üniversiteler arası VALORANT turnuvası Red Bull Campus Clutch geri dönüyor
Fotoğraf: Red Bull Türkiye

Dünyanın en büyük üniversiteler arası global VALORANT turnuvası Red Bull Campus Clutch en iyi üniversite takımını bulmak ve oyunu yeni bir boyuta taşımak için geri döndü. Türkiye’deki çevrim içi elemelerinin 1 Eylül’de başlayıp 2 ay boyunca süreceği turnuvanın şehir elemeleri de İzmir, Antalya, Gaziantep, Ankara ve Bursa’da gerçekleştirilecek.

Red Bull Campus Clutch’da en iyi olan Türkiye’yi temsil edecek

Takım üyelerinin aynı üniversiteden olmak zorunda olmadığı turnuvada oyuncular bu elemeleri başarılı bir şekilde geçmeye çalışıp Türkiye şampiyonu olmak için mücadele verecek. Türkiye’nin en iyisi olan takım ise global arenada ülkemizi temsil etme fırsatını elde edecek. Yapı Kredi Play partnerliğinde gerçekleştirilen Red Bull Campus Clutch ile ilgili detaylı bilgi ve kayıtlar Red Bull’un resmi web sayfası üzerinden yapılıyor.

Red Bull sporcusu cNed’den davet

2021 yılında takımı Acend ile birlikte VALORANT Champions turnuvasında tarihin ilk VALORANT dünya şampiyonu olmayı başaran ve aynı zamanda Red Bull sporcusu olan Mehmet Yağız “cNed” İpek, basın açıklamasında belirtilene göre turnuva boyunca gösteri maçları düzenleyerek katılımcılarla bir araya gelecek.

Türk espor tarihine adını yazdıran cNed, “Red Bull Campus Clutch turnuvası üniversiteli arkadaşlarımızın bir araya gelip yeteneklerini sergilediği ve ülkelerini global arenada temsil ettikleri bir turnuva. VALORANT’ta kendine güven her üniversiteli arkadaşımı bu turnuvaya bekliyorum” diye konuştu.


İlginizi Çekebilir:

VALORANT Champions İstanbul sunucu kadrosu belli oldu

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor