Connect with us

Espor

University Versus Sosyal Sorumluluk turnuvası sona erdi

University Versus Sosyal Sorumluluk turnuvası sona erdi

University Versus tarafından düzenlenen #DoğaİçinSavaş Sosyal Sorumluluk Turnuvası 16 üniversitenin katılımıyla 12-13 Aralık’ta gerçekleşti. Katılım şartının fidan bağışı yapmak olduğu turnuvada UNIVS ise yıkılan her 10 kule için 1 fidan bağışladı. Etkinlik boyunca toplam 75 fidan dikildi.

Üniversite espor ekosistemine katkıda bulunmak amacıyla kurulan University Versus (UNIVS), çevremizi koruma ve ülkemizdeki yeşil alanları artırmaya yönelik bir etkinliğe imza attı. 16 adet üniversitenin davet edildiği turnuva formatındaki bağış etkinliği 12 Aralık – 13 Aralık tarihlerinde gerçekleştirildi. 16 üniversitenin katıldığı etkinliğin final aşaması 13 Aralık’ta Twitch üzerinden canlı olarak yayınlandı.

Asıl kazananın doğa olduğu etkinliğe katılan 16 üniversite; Maltepe Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, İzmir Demokrasi Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, Doğuş Üniversitesi, Trakya Üniversitesi, Altınbaş Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Bandırma On Yedi Eylül Üniversitesi, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Yeni Yüzyıl Üniversitesi, TED Üniversitesi.

Katılma şartının fidan bağışlamak olduğu turnuvada UNIVS tarafı da fidan dikimine destek oldu. Turnuva maçlarında yıkılan her 10 kule için 1 fidan bağışlandı. Turnuva katılım şartı olarak konulan fidan bağışı aşamasında tüm üniversitelerden 42 fidan, turnuvada yıkılan 210 kule sayesinde 21 fidan ve 260 kişinin izlediği Twitch üzerinden gerçekleştirilen Üniversiteler Arası Espor Sosyal Sorumluluk Projesi #Doğaiçinsavaş yayınında yapılan bağışlarla birlikte toplam 75 fidan bağışı gerçekleştirildi.

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Espor