Connect with us

Espor

Ünlü Fortnite oyuncusu Twitch’ten banlandı!

FaZe Clan oyuncusu ırkçılık nedeniyle Twitch’ten banlandı!

Ünlü Fortnite oyuncusu Twitch’ten banlandı!

FaZe Clan‘ın profesyonel Fortnite oyuncusu Daniel “Dubs” Walsh, geçtiğimiz günlerde bir arkadaşının Twitch yayınında ırkçı söylemlerde bulunmuş ve su sebeple Fortnite dünyası adeta çalkalanmıştı. Klip önce Reddit platformunda oldukça ön plana çıkmış, daha sonrasında ise tüm sosyal medyalarda yayınlanarak gündeme tamamıyla oturmuştu.

Takip eden saatlerde ise dev organizasyon FaZe Clan, beklenen açıklamayı Twitter üzerinden yapmıştı.

Yapılan açıklamada oyuncunun ırkçı söylemine organizasyon tarafından müsamaha gosterilmeyeceğinin altı çizildi. Oyuncu FaZe Clan’ı profesyonel arenada, yayınlarda ve sosyal mecralarda temsil ediyor olma durumlarının tümünden süresiz olarak uzaklaştırıldı. Bu da demek oluyor ki sözleşmede yer alan maddeleri kullanan organizasyon, oyuncunun bu tip durumlarda bir çok hakkını elinden alabiliyor.

Ayrıca FaZe Clan, başta dubs olmak üzere tüm organizasyon üyelerinden bu gibi hassas durumlar üzerinde kendilerini geliştirmeleri yönünde istekte bulundu.

Tüm bunlarına ardından oyuncudan da açıklama geldi.

Açıklamasında ne kadar üzgün olduğunu anlatamayacağını belirten ünlü oyuncu dubs, söyleminin kötü niyetli olmadığını fakat yine de zarar verici, duyarsız ve yanlış olduğunu vurguladı. Kelime dağarcığında bile olmaması gereken bir kelime söylediğini ve üzdüğü, kırdığı herkesten tüm kalbiyle özür dilediğini dile getirdi.

Bir ceza da Twitch’ten!

Bugünün erken saatlerinde ise dubs, ikinci bir şok yaşadı. Takımı ile ortaya çıkan problemlerin ardından, bu ırkçı söylem dubs’un yayın hayatına da mal oldu. Twitch, ünlü oyuncuyu süresiz olarak platformdan uzaklaştırdı!

Espor yazarı, boş zamanlarında bilgisayar mühendisi, ara sıra kaleci, bazen de CS:GO takım koçu, iyi bir Beşiktaşlı..

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Espor