Connect with us

Espor

Ünlülerin Espor Yatırımları

Ünlülerin dudak uçuklatan espor yatırımları!

drake espor

Geçtiğimiz seneler boyunca oyun sektörünün ve buna dahil olarak espor sektörünün hiç düşüşe geçmeden, aksine inanılmaz bir hızla piyasa değerini artırdığını gördük. Şu anda oyun sektörünün piyasa değeri film ve müzik sektörünün toplam piyasa değerlerini bile geçmiş durumda ve 2019 bitimiyle açıklanan toplam oyun sektörü yatırımı toplamda 150 milyar dolar!

Bu olağan dışı rakamlar doğrultusunda ise dünya çapında çok tanınan ünlüler espora yatırım yapmaktan hiç çekinmiyor gibi duruyorlar. Ünlülerin de katılımları sayesinde 2019 sonu espor piyasasının toplam ederi tam 1 milyar dolar. İşte espor sektörüne en çok yatırım yapan ünlüler:

  1. Will Smith ve Keisuke Honda – Gen. G Esports – 46 milyon dolar
  2. Kevin Durant ve Odell Beckham Jr. – Vision Esports – 38 milyon dolar
  3. Andre Iguodala, Stephen Curry ve Steve Young – Team SoloMid – 37 milyon dolar
  4. Sean “Diddy” Combs – Play VS – 30.5 milyon dolar
  5. Michael Jordan – Axiomatic Gaming – 26 milyon dolar
  6. Drake – 100 Thieves – 25 milyon dolar

Yatırımcıların %80’inin Amerikalı sporcu olduğu göze çarparken, Drake ve Diddy gibi müzik sektöründen gelen yatırımcılar da var. Ayrıca yine yatırımcıların %80’e yakını Amerikalı iken kalan %20 farklı ülkelere bölünmüş durumda.

Sadece ünlülerin yaptığı toplam yatırımın yaklaşık 200 milyon dolara olması, bu sektöre olan güvenlerinin göstergesi. Ayrıca bu isimlerin espora dahil olması bir çok espor severi heyecanlandırıyor.

Daha detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi aynı zamanda da oyun ve espor sevdalısıyım. Oyun oynamayı ve esporla alakalı tartışmayı, sohbet etmeyi, yazı yazmayı severim.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Espor