Connect with us

LoL

URF ve diğer modlarda neden özel oyun kurulmuyor?

Riot’a Sor’un yeni bölümü paylaşıldı. Yeni bölümde Clash, özel oyunlar ve gelecek etkinlikler üzerine birçok soruya cevap verildi.

Riot’a Sor’un yeni bölümü paylaşıldı. Yeni bölümde Clash, özel oyunlar ve gelecek etkinlikler üzerine birçok soruya cevap verildi.

Düzenli olarak temalara, şampiyonlara veya kostüm serilerine (KOD ADI gibi) yönelik etkinlikler getiriyorsunuz. Fakat bunların kalitesi zamanla düştü. Oynanış deneyimi oyunculara yeni bir şey sunmuyor (oyun modları gibi) ve önceki etkinliklere göre sınırlı sayıda görevler geliyor. Bu da etkinlikleri sıkıcı hale getiriyor. Oyuncular için daha elle tutulur ve ilgi çekici etkinlikler getirecek misiniz?

Evet, kesinlikle! Geribildirimlerinizi dinledik ve bunlara tüm kalbimizle katılıyoruz. Bu seneki etkinliklerin öncekilere göre daha heyecansız geçtiğinin farkındayız. Her bir etkinliğin tüm oyuncuları heyecanlandıran, özgün deneyimler sunmasını istiyoruz. Bu yüzden artık gelecekteki etkinliklere katılmanın daha ödüllendirici, istek uyandırıcı ve akılda kalır olmasını sağlayacağız.

Bu hedefimize ulaşabilmek için planladığımız bazı şeyler şu şekilde:

  • Etkinliklere (hem yeni hem eski) oyun modları getirmek
  • Görevlerin etkinliklerle etkileşimini Mücadele’ye benzer bir şekilde iyileştirmek (örn. Mücadele’de görevleri tamamladıkça dolan bir ilerleme göstergesi vardı ve bunları tamamladıkça ekollere özel ödüller kazanıyordunuz. Böylece her şey daha tutarlıydı.)
  • Daha fazla görev getirmek ve bunların “minyon biç”, “şampiyon katlet” ve “altın kazan” türündeki görevlerden çok daha çeşitli olmasını sağlamak

Bu değişiklikleri yakında gelecek Dünya Şampiyonası etkinliğiyle birlikte ufak ufak görmeye başlayacaksınız ve 2020’de de iyileştirmeler yapmaya devam edeceğiz. Umarım Dünya Şampiyonası etkinliği hoşunuza gider. Etkinlik sırasında ve sonrasında görüşlerinizi belirtmeyi unutmayın!

Neden URF veya diğer modların özel oyunlarını kuramıyoruz?

Dönüşümlü oyun modlarını işlevsel halde tutmak için yaptığımız çalışmalardan daha önce de bahsetmiştik. Yeni ve güncellenen şampiyonlar, yetenekler, eşyalar, rünler ve kostümler modlarda her zaman istenildiği gibi çalışmayabiliyor. Dönüşümlü oyun modlarının hızlı geliştirme döngüsünün çoğu zaman modları ilkel yollardan inşa etmemize sebep olduğunu göz önüne alırsak, oyunun kodunu değiştirmek veya düzenlemek (hasarın nasıl kaydedildiği veya kaplamaların oyuna nasıl yüklendiği gibi şeyler) çok daha fazla sorun çıkmasına yol açabilir. Geçmişte modları daha sık getiriyorken, işleri yolunda tutma çabalarımız Modlar Ekibi’nin toplam çalışma süresinin yarısını oluşturuyordu.

Peki ya bu modları özel oyunlarda oynayabilsek ne olurdu? Ortada kaybedecek bir şey yoksa, dönüşümlü oyun modlarının biraz hatalı olması çok büyük sıkıntı çıkarmaz, değil mi? Hem dönüşümlü oyun modlarını özel oyunlarda sunmak Riot’un işini kolaylaştırmaz mıydı?

Cevabımız hayır. Özel oyunlar için hatalı bir deneyimi size kasten sunmak istemiyoruz; çünkü LoL deneyiminizin oyunu nasıl oynarsanız oynayın yüksek kalitede olmasını hedefliyoruz. Prensiplerimiz bir yana, bazı hatalar o kadar ciddi ki tüm oyun sunucularının çökmesine sebep olabilir. Yani sadece hataların gerçekleştiği özel oyunlar değil, yüzlerce oyun çökebilir. Dolayısıyla oyunculara özel oyunlarda hatalı bir deneyim sunmayı göze alsak bile, böyle bir şey diğer tüm LoL oyuncularını da riske atar.

Sonuç olarak bir modu özel oyunlara getirmek, diğer sıralara getirmekle aynı zamanı alıyor. Zamanımızı eski modları dönüşümlü olarak getirmek yerine, neden yeni modlar geliştirmeye ayırdığımız hakkındaki yazımızda durumu açıklamıştık.

Clash hakkında yeni haberler var mı?

Mayısta, Clash’i tüm dünyada yeniden getirmek için neler yapmamız gerektiğini anlatan bir liste paylaşmıştık. Kaydettiğimiz ilerlemeler şöyle:

  1. Yeniden tasarım: Tamamlandı!
  2. Kendi aramızda daha fazla test: Tamamlandı!
  3. Sunucu testleri: Şu anda bu aşamadayız ve işler sorunsuz ilerliyor. Türkiye, Latin Amerika Güney ve Kuzey Amerika’da yeni Clash modelinin üç sunucu testini tamamladık. Şimdilik sadece ufak sorunlarla karşılaştık; bu yüzden devam edeceğiz. Diğer testleri ekim ortasına kadarki hafta sonlarında gerçekleştirmeyi düşünüyoruz ama programımız işleyişin nasıl devam ettiğine bağlı olarak kesinlikle değişebilir.
  4. Küresel beta: Sunucu testleri sorunsuz bir şekilde tamamlandıktan sonra, birkaç sunucuya aynı anda getireceğimiz daha büyük bir beta çıkaracağız. Bunu yıl sonunda ya da önümüzdeki yılın başında yapabilmeyi umuyoruz.
  5. Çıkış: Başarılı bir küresel beta gerçekleştirdikten ve yeni sistemin tüm sunucularda düzgün çalıştığını gördükten sonra Clash çıkmaya hazır olacak. Tarihiyse henüz belli değil.

Yukarıda bahsettiğimiz hedeflere ulaştıkça sizi bilgilendireceğiz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

LoL