Connect with us

LoL

Uthenera koçluk yaptığı dönemle ilgili konuştu: “En fazla kazanan koçtum”

Uthenera koçluk yaptığı dönemle ilgili konuştu: “En fazla kazanan koçtum”

League of Legends Türkiye’nin önde gelen oyuncularından, koçlarından olan ve şimdilerde Twitch üzerinden yaptığı yayınlar ile hayranlarının karşısına çıkan Şükrü “Uthenera” Şentürk, kasım ayının başında yaptığı bir yayında espor anılarından bahsetti.

İzleyenlerinin sorduğu sorular üzerine espordan bahseden ünlü isim, koçluk yaptığı dönemde ne kadar kazandığından, oyuncuların hırslarından ve daha birçok konudan bahsetti.

“En fazla kazanan koçtum”

Espor kariyeri döneminde yaptıklarıyla ilgili birçok soru alan Uthenera, koçluk döneminde ne kadar kazandığından bahsetti. Yabancı koçların Türkiye’ye gelip düşük ücretlerde çalıştığını söyleyen yayıncı, kendi döneminde en fazla kazanan koç olduğunu söyledi. “Ligde koçluk yapmış herkesten daha fazla kazandığımı direkt, bireysel olarak biliyorum” yorumunu yapan Uthenera, en iyi döneminde yıllık 100 bin lira kazandığını söyledi. Ünlü isim espor kariyerinin büyük bir kısmında herhangi bir maaş almazken, ilk koçluk yıllarında yıllık 20-30 bin lira kazanıyormuş.

“Elwind büyük ihtimalle en çok kazanan Türk oyuncuydu”

Elwind’in ne kadar kazandığını merak eden bir izleyicisine de cevap veren Uthenera, Elwind’in büyük ihtimalle o dönemde en çok kazanan Türk oyuncu olduğunu dile getirdi. YouthCREW’un oyuncu maaşları konusunda iyi paralar verdiğini belirten yayıncı, YouthCREW’un bu anlamda Bahçeşehir SuperMassive ile yarıştığını söyledi. Konu buradan açıldıktan sonra takımlar hakkında da bilgi veren Uthenera, 1907 Fenerbahçe’nin oyuncularına fazla para vermediğini, takımda maaş almadan oynayan oyuncuların olduğunu söyledi.

“Esporda ölü bir oyuncu yıllık 40 bin alır”

Riot Games’in koçlara yıllık 40 bin lira civarı bir ödeme yaptığını açıklayan Uthenera, esporda ölü bir oyuncu olsanız dahi 40 bin lira alacağınızı söyledi. Riot Games’in espora teşvik amacıyla o dönemde böyle paralar verdiğini söyleyen ünlü isim, ilerleyen dönemde -Riot Games’ten- böyle bir para akışının olmayacağını söyledi.

“LongB bir kez hırstan ağlamıştı”

Esporcu olmak için maça tamamen odaklanılması gerektiğinin üzerinde duran Uthenera, bir yaştan sonra oyuncuların bunu yapamadığını söyledi. Bu odaklanma durumu üzerine örnekler veren ünlü yayıncı, LongB’nin bir karşılaşmadan sonra hırstan ağladığını söyledi. Elwind’in bir keresinde gözlerinin dolduğunu, Madness’ınsa kendi hatasıyla oyunun kaybedilmesi durumunda ağladığını söyleyen Uthenera, Xyraz’ınsa sinirden ağlayarak duvarları yumrukladığını belirtti.

Uthenera isimli Twitch kanalı üzerinden yayınlarına devam eden Şükrü Şentürk, ara ara espor anılarını da izleyenleriyle paylaşıyor. Burada yazılanlarda da ünlü ismin, kasım ayının başında anlattıklarının minik bir özetiydi. Dilerseniz hemen aşağıdaki videodan bu anları izleyebilirsiniz.

emre@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL