Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

V4 Future Sports Festival kazananı mousesports oldu

Mousesports V4 Future Sports Festival turnuvasını kazandı.

Temsilcimiz woxic‘in takımı HellRaisers’ın da yer aldığı V4 Future Sports Festival turnuvasının kazananı belli oldu. Finalde Virtus.pro ile karşılaşan mousesports, 3 harita üzerinden oynanan mücadeleyi 2-1 kazanarak kupayı evine götüren ekip oldu.

HellRaisers istediği gibi oynayamadı

Bizi yurt dışında başarıyla temsil eden ve gurur kaynağımız olmayı başaran woxic, takımı adına turnuvada güzel bir performans sergiledi. Ancak sadece woxic’in performansı HellRaisers’a yetmedi. Turnuvada mousesports ekibine karşı 2-0 skor ile kaybeden HellRaisers, turnuvaya veda etti. Oynanan iki haritada da temsilcimiz woxic aldığı roundlar ile adeta takımını taşıdı. Fakat mousesports, takım olarak iyi performans sergiledi.

Woxic twitter üzerinden açıklama yaptı

Woxic maçın ardından twitter hesabından maç ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Özellikle önemli force ve tabanca roundlarını kaybettiklerini ve kendi kişisel yeteneklerini geliştirmeleri gerektiğini belirten woxic, finalde mücadele edecek olan mousesports ve Virtus.pro takımlarına başarılar diledi.

Final maçının isimleri Virtus.pro vs mousesports

Mücadele mousesports’un çok sevdiği mirage haritasında başladı. Maçın galibi 16-8‘lik skor ile mousesports ekibi oldu. Mousesports her ne kadar takım olarak iyi oynasa da awp oyuncusu Tomáš oskar Šťastný’in performansı görülmeye değerdi. Takımını ilk haritada zafere taşıyan isim oldu. Virtus.pro gibi CS: GO tarihinin en köklü takımları arasında yer alan ekip karşısında 1.60 rating yakalamayı başardı.

2. harita ise Virtus.pro tarafından seçilen cobblestone haritasında oynandı. İlk maçın aksine tamamen Virtus.pro üstünlüğü ile geçen maç, 16-2 gibi büyük bir fark ile Virtus.pro üstünlüğü ile tamamlandı. PashaBiceps takımı adına harika bir performans sergiledi. Tam tamına maçı 1.78 rating ile tamamladı. Böylece turnuvanın galibini belirleyecek olan 3. haritaya geçildi.

Son maç train haritasında oynandı. Son derece çekişmeli geçen maçı 16-12‘lik skor ile mousesports ekibi kazandı. Kazanan ekip adına chirsJ ve oskar oyuncuları ön plana çıktı. Adeta takımlarını sırtlayan ikili 1.40 rating ile maçı tamamladı. Bu skor ile beraber mousesports, Virtus.pro ekibini 2-1 mağlup etmiş oldu ve V4 Future Sports Festival turnuvasının kazananı oldu.

Mousesports kasasını doldurdu

Bu şampiyonlukla beraber mousesports kasasına tam 238 bin dolar ödül koymuş oldu. Turnuvayı 2. sırada tamamlayan Virtus.pro, 119 bin dolar ödül aldı. Woxic’in takımı HellRaisers ve FaZe takımı ise 60 bin dolarlık ödülü kasalarına koyarak turnuvaya veda ettiler.

Turnuvada MVP oskar seçildi!

Turnuvada takımı adına muhteşem bir performans sergileyen Tomáš “oskar” Šťastný, MVP ödülü kazanan oyuncu oldu.

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive