Connect with us

Espor

Vadi karıştı! 5R – DP maçındaki olay sonrası Sefa Kuru ve Vez açıklamalarda bulundu

@5roningg vs @DPGaming maçının Gankplank bug’ı yüzünden iptal edilmesine ve hemen oynanmasına 5 Ronin ekibi tepki gösterdi!

Vadi karıştı 5 Ronin

Vadi karıştı! Bugün oynanan 5Ronin vs Dark Passage maçında oyunun iptal edilip baştan oynanması önde olan 5Ronin takımının kurucusu Sefa Kuru ve takımın genel müdürü Vezni Toenissen açıklamalarda bulundu.

Bu maçtan önce geçtiğimiz haftalarda 1 galibiyet alıp, 4 mağlubiyet alan 5Ronin kötü gidişata bir dur demek için bugün sahneye çıktı. Oyunun 15. dakikasında 5R oyuncusu Brolia bir duraklatma istedi. Duraklatma yaklaşık 3-4 dakika sürdü ve Brolia’nın sorunu çözüldü, sonrasında oyun devam etti. Birkaç dakika sonra 16:28’de FabFab bir duraklatma aldı ve 5 dakikalık bir sürenin ardından oyun tekrar devam etti. Sunucular tarafından bu ana kadar sorunun ne olduğu hakkında bir açıklama yapılmadı. Daha sonra FabFab tarafından tekrardan bir duraklatma daha alındı. Bu duraklatma yaklaşık 19 dakika sürdü. Sorun FabFabulous’un Gankplank ultisini geliştirememesi, yeteneğin bug’a girmesi olarak açıkladı.

Oyun kronokırılma ile 16:15 dakikasına geri sarıldı. Yaklaşık 40 saniyenin ardından artık son kez duraklatma geldi. Riot Games Tarafından yapılan açıklamaya göre Gankplank’in bir bug’ı yüzünden karşılaşma tekrar oynanacağı duyuruldu.

LoLespor, bugün oynanacak karşılaşmaların tümünde Gankplank şampiyonunun devre dışı bırakıldığını da açıklamasına not düştü. Yaşanan bu olay sonrasında maç tekrar oynandı ve ilk maçta 5Ronin ekibi galibiyete daha yakınken, ikinci maçta Dark Passage ezici bir üstünlükle 21-5 5Ronin ekibini mağlup etti. Maç sonrası 5Ronin genel müdürü Vez açıklamalarda bulundu;

Chrono Break veya Remake için bize danışılmadı ve herhangi bir şekilde onay vermedik

Riot Games’in, oyunun tekrar oynanması için kendilerine başvurmadığını dile getiren Vez, “Oyuncularımız kafa olarak oyundan tamamen düştü, rakip takım tüm draft/oyun planımızı öğrendi ve momentum rakibin tarafına geçti.” diyerek maçın tekrarlanmasının kendilerini olumsuz yönde etkilediğini söyledi.

Yaşanan bu olaydan 5Ronin olumsuz yönde etkilense de maç oynandı ve Dark Passage kazanan taraf oldu. Dark Passage’nin galibiyetini kutlarken, 5Ronin ekibinin geriden gelerek eski şanlı günlerine geri dönmesini umuyoruz.

Derbide Kazanan Beşiktaş Espor!

Moba ve FPS oyun meraklısı, sıkı Espor takipçisi.

1 Yorum

1 Comment

  1. Pingback: Cloud9, TSM'i ezdi, 2021 LCS kış mevsiminde ikinci galibiyetini elde etti

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Espor