Connect with us

Espor

Play-off’a kim kalır? Vadi’nin Kehaneti’nde – VFŞL 2020 Yaz Mevsimi 9. Hafta

VFŞL’de play-off yarışında nefesler tutuldu! Vadi’nin Kahini VFŞL 2020 Yaz Mevsimi 9. hafta tahminlerini Vadi’nin Kehaneti’nde açıkladı!

Vadi'nin Kehaneti

9. haftasına gireceğimiz VFŞL’de kahinimiz, yeniden Vadi’nin Kehaneti ile karşınızda!

Vadi’nin Kehaneti / 2 Ağustos Pazar

Team Aurora – Galakticos

Dünkü maçlarda da gözüktüğü üzere ligin en yüksek forma sahip takımlarından Galakticos ile en formsuz takımlarından Aurora karşılaşıyor. Bu maçı Galakticos kesin kazanır.

fastPay Wildcats – Royal Youth

Ligin lideri olmayı garantileyen IWC ile ligin sonuncusu olmayı garantileyen RY karşılaşıyor. Maçta StarScreen yerine Nyx oynayacak olsa da, bu maçı rahatlıkla IWC kazanır.

Papara SuperMassive – Galatasaray

Dünkü Beşiktaş maçında ilk kez farklı bir şey denese de, SUP halen tek kazanma koşulu olan bir takım gibi gözüküyor ve KaKAO’yu kilitleyen ve erken oyunu oynatmayan takım da SUP’u yenebiliyor. GS’de Appen’in son iki haftaki performansı tam olarak karşı ormancıları erken oyunda bitirebilen bir oyuncu halindeydi ve koridorlarını da öne geçirmeyi ihmal etmedi. Ayrıca, Galatasaray’da Basei her ne kadar acemi bir koç olsa da, şimdiye kadarki performansı, Pades-GBM ikilisinden fersah fersah daha iyi.

Dünkü maçlardan Galatasaray zaten en baştan rakip olarak IWC’yi hedef olarak görmemeliydi. Evet GS ligin en iyi oyun seviyelerinden birine erişmiş olabilir ama IWC’nin ligin en iyi ikinci takımı Galakticos’a neler yaptığı ortadayken GS ile SUP ancak denk rakipler. Ayrıca Galatasaray’ın play-off yapabilmek için son şansı bu maçı kazanmak olduğundan, Galatasaray’ın bu maçı kazanacağını düşünüyorum.

Dark Passage – 1907 Fenerbahçe

Ligin muhtemelen play-off son sırası için en kritik maçı olacak karşılaşmada iki takım da maça 8-9 skorla gelip, galip gelerek tie-break’e gitmeye çalışacak. Bu maçı tahmin etmek gerçekten zor olsa da ve iki takım da formsuz olsa da oyuncuların yaratacağı farka odaklanmak belki de en iyisi. 1907 FB’de Blue çok büyük bir fark yaratma unsuru, dün de Mojito da bu sezon tekrar işe dahil edilmeye çalışıldı ve dahil edildiğinde işe yaradı. Ancak diğer hiçbir oyuncuda bu unsur yok… Buna karşın DP’de Ksaez, Juuzoo ve Absolute zaman zaman oyunlarda fark yaratabilen isimler ve doğru bir-iki orta koridor baskınıyla 1907 FB oyundan rahatça düşebiliyor, son haftalarda gördüğümüz üzere… Yine de, form durumlarını göze alır ve isimlerin tecrübesine bakarsak bu maçta favorim 1907 Fenerbahçe

Beşiktaş – 5 Ronin

Beşiktaş form olarak çok düşük bir seviyede ve kazandıkları son 3 maçın ikisi Aurora ve RY’ye karşı. 5 Ronin ise sonunda kendilerine farklı kazanma opsiyonları yaratabildiğini gösterdi ve bu oyun çeşitlilikleri özellikle Robin’in elini de inanılmaz rahatlattı. Beşiktaş kazanma koşulu olmayan bir takım, 5 Ronin ise Oncan’ı taşıyıcı olarak kullanabilmeye başladığından beri yeni kazanma koşulları yarattı. Dolayısıyla bu maçta favorim, kazanma koşullarını hesaplayarak oynayacağını varsaydığım 5 Ronin.

Vadi’nin Kehaneti / 1 Ağustos Cumartesi

5 Ronin – Team Aurora

5 Ronin son haftalarda istikrar açısından toparlayan ve Robin’in dışında gerektiğinde Oncan’ı da taşıyıcı olarak kullanabilen bir takım haline geldi. Aurora ise play-off dışı kalmayı garantilemiş durumda ve takımca da pek iyi sinyaller vermiyorlar. Bu maçı 5 Ronin kazanır.

Galakticos – Dark Passage

Galakticos oyun seviyesini her geçen gün daha da ileriye taşıyor. Ligde play-off’a kalmayı garantilemiş iki takımdan biri ve Wildcats dışında gerçekçi bir rakipleri varmış gibi de durmuyor. Dark Passage ise son haftayı galibiyet alamadan kapattı ve koç değişiminden beri de takım oyunları iyiye gideceğine aksine kötüye gidiyor. Bu maçı Galakticos kazanır.

1907 Fenerbahçe – Royal Youth

Her ne kadar 1907 Fenerbahçe en formsuz dönemlerinden birini geçirse de karşılarındaki Royal Youth ligin son sırasına demir atmış durumda ve o demirin ordan kalkmaya da pek niyeti yok son haftada. Bu maçını 1907 Fenerbahçe kazanır.

Beşiktaş – Papara SuperMassive

Beşiktaş play-off’a kalacaksa, bunun tüm sebebi sezon başında ilk 6 maçlarını kazandıkları için olacak… Beşiktaş şu an oyun seviyesini olarak baya kötü durumda ve bu konu sadece oyuncu performanslarıyla açıklanabilecek bir şey değil. Takımın seçim/yasaklama ekranlarından, oyun içi karar verme mekanizmalarına kadar her şeyde problem var.

Rakipleri SuperMassive geçen haftayı 2-0 ile geçmiş olsa da, oynadığı takımların DP ve AUR gibi ligin oyun seviyesi kötü takımları olduğunu düşünürsek, SUP’un da iyi durumda olduğunu söylemek zor. Halen takımca tek bir oyun kazanma koşulları varmış gibi duruyor, o da erken oyunu ormancı baskısıyla kazanmak. Buna karşın, iyi oynadığında SUP daha avantajlı hale geliyor ve daha temel hataları olan takım Beşiktaş gibi durduğundan, bu maçta favorim Papara SuperMassive.

Galatasaray – fastPay Wildcats

Ligin muhtemelen en yüksek form durumuna sahip 3 takımından ikisi olan Galatasaray ile IWC karşılaşmasının, ligin ilk yarısındaki maçın aksine çok çekişmeli ve güzel bir maç olacağına şüphe yok. Galatasaray, hem yaratıcı seçim/yasaklama ekranları hem de bir anda 0’dan 100’e ulaşmış oyun zekası ile iyi bir takım görünümüne erişti ve kadro potansiyalini yansıtır halde.

IWC ise makine gibi işleyen bir sistem ve 11 maçtır aralıksız yenilmediler. IWC’nin oyunu kazanma koşulu çok belli. İlk 15 dakikayı denk veya çok hafif önde götürüp, bunu ormancı baskısıyla koridorlara üstünlük sağlatarak yaparak, geç oyunda güçlü olan seçimlerini erkenden güçlendirip maçı 25 ile 30 arasında bitirmek. Galatasaray erken oyunu domine ederse IWC karşısında bir şansı olabilir ancak diğer her koşulda IWC kazanır. Bu maçın favorisi fastPay Wildcats.


League of Legends 2020 Dünya Şampiyonası 25 Eylül’de başlıyor!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Espor