Connect with us

VALORANT

Riot Games, VALORANT’taki açıkları bulana 100,000 dolar verecek!

Riot Games’ten VALORANT’ın açıklarını bulana 100,000 dolar ödül!

VALORANT

VALORANT anti-hile yazılımı olan Vanguard‘da açık bulanlara Riot Games, 100,000 dolar para vereceğini duyurdu!

Riot Games, VALORANT duyurulduğu günden beri en büyük önceliklerinin oyunda asla hile olmaması olduğunu üstüne basa basa birden çok kez dile getirmişti. Eğer mükemmel bir FPS oyun yapmak istiyorsanız zaten önüne geçmeniz gereken en büyük sorun bu hileler. Riot da bunun farkında olacak ki, anti-hile yazılımlarında açık bulanlara çok büyük miktar para vereceğini duyurdu.

Şirketlerin yazılımlarındaki eksikleri para karşılığında çözdürdüğü bir site olan HackerOne’a giderek Riot’un VALORANT için ne kadar para koyduğunu kendiniz de görebilirsiniz. “Oyuncuların ve verilerinin korunması” adı altında bir başlık açılmış durumda. Ayrıca bu başlık altında Riot’un tam olarak ne istediğini de bulabilir, Vanguard yazılımının güvenliğini artırmada para karşılığında Riot’a yardım edebilirsiniz.

VALORANT anti-hile yazılımı programcısı ve müdürü Paul Chamberlain‘in hileler ile ilgili Tweet‘i ise şu şekilde:

“Bu kötü bir haber fakat bugün ilk hilecimizi oyundan uzaklaştırdık (ve görünüşe göre daha fazla uzaklaştırma yolda). Hileleri oyundan uzaklaştırmak için biraz daha zamana ihtiyacımız var fakat biz buradayız ve hazırız.”

Bir hafta önce hileciler oyundaki açıkları kullanmaya başlamışlardı. VALORANT’ın anti-hile yazılımı üzerinde oyun henüz çıkmadan çözmesi gereken sorunlar var gibi duruyor.

Vanguard ile alakalı tüm detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.


Valorant ilk haftasında izlenme rekoru kırdı!

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


VALORANT