Connect with us

Güncel

VALORANT beta key nasıl düşer?

VALORANT beta key nasıl düşer? Neler yapmanız gerekiyor? Tüm detaylar haberimizde!

valorant

Riot Games‘in yeni çıkacak olan FPS oyunu Valorant için hepimiz heyecanlıyız. Riot Games nihayet FPS oyununun kapalı beta sürümünü duyurdu. 7 Nisan’da sunulan beta sürümünü oyuncular test edebilme şansı yakalayacaklar. Peki kapalı beta sürümü için nasıl oynayabilme şansı yakalayabiliriz gelin beraber bakalım.

Valorant kapalı beta’yı nasıl oynarım?

Riot Games, hayranlara kapalı beta sürümüne erişim sağlamak için Twitch ile işbirliği yapıyor. Kapalı beta sürümünü deneyebilmek için belirli bölgelerdeki hayranların şu adımları takip etmesi gerekiyor:

  1. Bir Riot hesabı ve Twitch hesabı oluşturun. (eğer iki hesaba da sahipseniz bu adımı atlayabilirsiniz.)
  2. Riot hesabınızı Twitch hesabınıza bağlayın.
  3. 3 Nisan’dan itibaren, kapalı beta erişim hakkına sahip olmak için Twitch’teki ‘Drops Enabled’ Valorant akışlarını izleyin.
  4. Erişiminiz olduğunu belirten bir Twitch bildirimi / e-postası olup olmadığına bakın.
  5. Valorant istemcisini resmi web sitesinden indirin ve beta 7 Nisan’da yayınlandıktan sonra tadını çıkarın!

Beta keyleri her yerde bulamayacağınızı unutmayın bu yüzden kapalı betayı denemek istiyorsanız yukarıdaki işlemleri eksiksiz bir şekilde yapmanız gerekmektedir.

Beta sürümü bölgeme geliyor mu?

Oyunun kapalı beta sürümü şu beş bölgede kullanıma sunulacak: Kanada, Avrupa, Rusya, Türkiye ve ABD.

Bir basın açıklaması yapan Anna Donlon şu ifadeleri kullandı: “Oyuncularla olabildiğince çabuk etkileşim kurmak istiyoruz; bu yüzden altyapımızı test etmek için oyuncu sayımızı mümkün olduğunca arttırıyoruz, ancak herkesin Valorant’ı test etmesine izin vermeyeceğiz. “

Valorant Puanları nedir?

Basın açıklamasının bir parçası olarak Riot, beta sırasında kullanılabilecek bir oyun içi para birimi olan ‘Valorant Puanları’na da değindi. Evet, doğru, kapalı beta tamamen işlevsel bir mağazaya erişebilecek. Geliştiriciler “Tam açılışta, devam eden çalışmalarımızla ve mağazamızla uğraştığınız için teşekkür ederek % 20 bonus ekleyerek tüm puanlarınızı size geri vereceğiz” dedi. Örnek olarak oyuncular 10.000 VP satın alırsa, lansman sırasında adlarına 12.000 VP verecekleri söylendi.

Beta sürümün ana sürüme geçişine ilişkin söylentiler için geliştiriciler bunun lansmana geçmeyeceğini doğruladı. Geliştiriciler “Mevcut oyun durumu çok iyi bir şekilde kullanıma sunulacak ve herkesin ilerlemesinin aynı yerden başlaması daha iyi” ifadelerini kullandılar.


İlginizi Çekebilir:

Türkiye’nin ilk VALORANT takımı duyuruldu! Thatoc’tan erken hamle!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel