Connect with us

Espor

VALORANT Challengers Hafta 2 Gün 2 maçları tamamlandı!

Dünkü maçlara dair detaylar haberimizde!

Ülkemizde neredeyse tüm esporseverlerin merakla takip ettiği VALORANT Challengers Hafta 2 Gün 2 maçları tamamlandı.

Dün, turnuvada toplam 4 maç oyanandı. Bu maçların sonuçları geçtiğimiz günün maçları gibi bambaşka sonuçlar doğurdu. Dün oynanan maçlar ise şu şekildeydi:

Upper Bracket

  • Beşiktaş Esports 1 – 2 Digital Athletics
  • RARE Esports 1 – 2 Thunderbolts Gaming

Lower Bracket

  • RARE Esports 0 – 2 Fire Flux Esports
  • Beşiktaş Esports 2 – 1 Futbolist

Yukarıdaki sonuçlardan da anlayabileceğimiz gibi 1. gün maçları sonuçlarına göre favori gösterilen takımlar turnuvadan elenmiş oldu.

Digital Athletics, ilk gün maçlarında Fire Flux Esports’u eleyip bir üst tura çıkmıştı. Beşiktaş Esports ise BBL Esports’u eleyerek Digital Athletics’in rakibi olmuştu. Dün oynanan karşılaşma ise zaman zaman yürekleri ağızlara getirdi. Digital Athletics, bir üst tura Upper Bracket yolundan devam ederken Beşiktaş Esports ise Lower Bracket yolunu tuttu.

Günün ikinci Upper Bracket maçı ise RARE Esports – Thunderbolts Gaming arasındaydı. Diğer VALORANT turnuvalarından da tanıdığımız RARE Esports, bu maçta favori olarak gösteriliyordu. Seriye iyi başlayan RARE Esports, sonrasında işlerin istediği gibi gitmemesiyle seriyi 2-1 yenilerek yoluna Lower Bracket’tan devam etti.

Lower Bracket maçlarında ise Thunderbolts Gaming’e elenen RARE Esports’un rakibi Fire Flux Esports oldu. Fire Flux Esports, bu karşılaşmayı kolaylıkla yenerek seriyi 2-0 bitirdi. Böylelikle RARE Esports turnuvaya veda etmiş oldu.

Günün son Lower Bracket maçı ise saatler süren bir karşılaşma olan Beşiktaş Esports – Futbolist arasında gerçekleşti. Serinin başlangıcında Beşiktaş Esports 1-0 öne geçti. İkinci haritada ise Futbolist’in etkili oyunuyla seri 1-1’e gelip eşitlenmiş oldu. Serinin son karşılaşması ise uzatmalara gitti. Maçın bitiş saati ise gece saat 02:00 civarıydı. Bu seride kazanan taraf 15-13’lük skorla Beşiktaş Esports oldu. Futbolist ise turnuvaya RARE Esports ve diğer favori olarak gösterilen takımlar gibi veda etti.

Bugün oynanacak 1 Upper ve 1 Lower olmak üzere toplam 2 maç var. Bu maçlar ise şu şekilde:

  • Digital Athletics – Thunderbolts Gaming (Upper Bracket)
  • Fire Flux Esports – Beşiktaş Esports (Lower Bracket)

Playerbros ekibi olarak 4 takıma da başarılar dileriz, iyi olan kazansın!


Bu haber ilginizi çekebilir:

VALORANT Challengers Hafta 2 Gün 1 Ana Etkinlik maçları tamamlandı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor