Connect with us

Espor

VALORANT Champions İstanbul için 2 takım daha belirlendi!

VALORANT Champions İstanbul biletini kapan son takımlar belli oluyor!

VALORANT Champions

Son zamanlarda hem VALORANT hayranlarının hem de espor ekosisteminin en büyük odaklarından biri önümüzdeki ay İstanbul’da düzenlenecek VALORANT Champions turnuvası. Turnuvaya katılacak takımların bir kısmı daha önceden kendi bölgelerinde topladıkları puanlar ile belirlenirken turnuvanın son 6 takımı ise bölgelerin Last Chance Qualifier turnuvaları sonrası belirleniyor.

EMEA bölgesinde temsilcimiz BBL Esports’un da mücadele ettiği ancak maalesef 2. karşılaşma sonrasında turnuvaya veda ettiği Last Chance Qualifier turnuvalarında 2 bölgede daha maçlar tamamlandı. Geçtiğimiz günlerde APAC bölgesindeki LCQ maçlarının tamamlanması ile BOOM Esports’un İstanbul biletini kaptığı LCQ karşılaşmalarında bugün ise 2 bölgeden daha hangi ekiplerin VALORANT Champions İstanbul bileti kaptığı belli oldu.

South America Last Chance Qualifier karşılaşmalarının tamamlanması ile Güney Amerika bölgesinden KRÜ Esports VALORANT Champions İstanbul biletini kaptı. İstanbul biletini de kapması ile KRÜ Esports bütün uluslararası VALORANT turnuvalarına katılmayı başaran tek takım olma unvanını da elde etmiş oldu.

VALORANT Champions İstanbul biletini elde eden bir diğer takım ise Doğu Asya bölgesinde mücadele eden Edward Gaming oldu. Bu bileti LCQ mücadelelerinde hiç bir haritayı kaybetmeden elde eden Edward Gaming bu başarının yanında uluslararası bir VALORANT turnuvasında mücadele eden ilk Çin ekibi olma başarısını da elde edecek.

Bugün saat 17.00’de başlayacak EMEA LCQ final karşılaşması sonrasında ise VALORANT Champions İstanbul’da mücadele edecek üçüncü EMEA ekibi de belli olacak. EMEA LCQ final karşılaşmasını takiben bugün ilerleyen saatlerde ise SA LCQ ve NA LCQ’da da son karşılaşmaların oynanması ile İstanbul’da mücadele edecek tüm ekipler belirlenmiş olacak.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor