Connect with us

Espor

VALORANT Champions İstanbul’da kupanın sahibi LOUD oldu!

Brezilya temsilcisi LOUD VALORANT Champions İstanbul’da kupaya uzanan taraf oldu!

VALORANT Champions

Ağustos sonundan bu yana süren VALORANT Champions İstanbul heyecanı final karşılaşmasının da oynanması ile son buldu. Kıran kırana geçen mücadeleler sonrasında Kuzey Amerika bölgesinin son temsilcisi OpTic Gaming ve Brezilya’nın durdurulamayan takımı LOUD finalde kozlarını paylaştı.

VALORANT Champions

Playerbros Özel: VALORANT Champions 2022 Kupası

Maçların başlamasından önce VALORANT Champions 2022 şarkısına imza atan Ashnikko sahneye çıktı ve şarkısıyla birlikte açılış şovunu gerçekleştirdi. Hayranların büyük ilgisini çeken ve halihazırda zirvede olan atmosferi daha da yukarıya taşıyan bu açılışın ardından sıra LOUD ve OpTic Gaming’in kozlarını paylaşmasına geldi.

VALORANT Champions İstanbul Büyük Final karşılaşması LOUD’un seçimi olan Ascent haritasında başladı. Karşılaşmanın en heyecanlı haritalarından biri olan Ascent haritasının ilk yarısı 7-5 OpTic liderliği ile tamamlandı. Haritanın 20. roundunda 12-8’lik skoru yakalamayı başaran OpTic her ne kadar haritayı kapatmaya çok yaklaşsa da LOUD üst üste kazandığı roundlar ile haritayı uzatmaya taşıdı ve buradan 15-13’lük galibiyet ile ayrılarak seriyi 1-0’a getirdi.

OpTic Gaming’in harita seçimi olan Bind ise Kuzey Amerika temsilcisinin eşitliği yakaladığı harita oldu. OpTic Gaming ilk yarıyı 10-2, ikinci yarıyı ise 13-6’lık skorlar ile tamamlayarak seriyi 1-1’e büyük bir fark ile taşımayı başardı.

Brezilyalı LOUD’un ikinci harita seçimi olan Breeze ise yine oldukça çekişmeli anlara sahne oldu. Haritanın ilk yarısı 6-6’lık eşitlik ile tamamlanırken eşitlik haritanın ikinci yarısında da bozulmadı ve 12-12’lik skor ile uzatma roundları başladı. İlk haritada olduğu gibi Breeze’de de uzatmayı kazanan taraf LOUD oldu ve seriyi 2-1’e getirerek tekrardan öne geçtiler.

Karşılaşmanın son haritası ise OpTic Gaming’in seçimi olan Haven haritası oldu. Kuzey Amerika temsilcisi ilk yarıda rakibine üstünlük kuramadı ve ilk yarı 7-5’lik LOUD liderliği ile tamamlandı. Haven haritasının ikinci yarısına geçildiğinde ise LOUD kusursuz bir yarı geçirerek oynanan 6 roundu da kazandı ve kupanın sahibi oldu.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor