Connect with us

Espor

VALORANT Champions Tour 2022 yol planı açıklandı!

VALORANT’ın espor dünyasında 2022 yılında gerçekleşecek turnuvalar duyuruldu!

VALORANT Champions Tour 2022 yol planı açıklandı!

VALORANT Champions 2021’de yarı final aşamasına bir gün kala, 10 Aralık Cuma günü Riot Games, VALORANT Champions Tour 2022 kapsamında yol planlarını açıklarken, bazı yeni özellikler ve yenilikler için de ilk sinyaller verildi.

VCT’nin yeni sezonundaki yenilikler, Riot Games’in Küresel Espor Operasyonları Başkanı Whalen Rozelle tarafından anlatıldı. Dünyanın dört bir yanında 10 binden fazla takımın Champions kupası için yarıştığını söylerken, önümüzdeki yıl daha çeşitli etkinlikler için büyük değişiklikler yapacaklarını dile getirdi.

Küresek turnuvaların döndüğünün söyleyen Rozelle, nisan ve haziran ayında 2 farklı Masters etkinliği düzenleneceğini ve eylül ayında Champions ile VALORANT Champions Tour sezonunun noktalanacağını açıkladı.

 2022’de Challengers yeni bir formata sahip olacak

Riot Games’in Küresel Espor Operasyonları Başkanı Whalen Rozelle tarafından açıklanan bilgiler arasında Challengers’ın yeni formatından da bahsedildi. Belirtilene göre tüm Challenger’lar bir açık eleme ile başlayacak ve bu elemeler birkaç hafta süren lig tarzında oynanacak.

Açıklamasının devamında “Ülke bazlı yeni liglere yatırım yaparak yeni nesil VALORANT yıldızlarını geliştirmek istiyoruz.” sözleri ile devam eden Rozelle, bu liglerin ilk başta Avrupa’da başlayacak ve daha sonra adım adım dünyaya yayılacağını söyledi.

VALORANT Champions Tour 2022 yeni bir turnuvayı beraberinde getiriyor

2021 yılında aralık ayı içerisinde düzenlenen Champions’u 2022’de yılın ikinci Masters’ına yaklaştırarak yıl sonunda yeni bir turnuva için yer açtıklarını belirten Whalen Rozelle, Ignition Series’in bir kısmını 2022 yılında geri getirmek istediklerini dile getirdi.

VALORANT Game Changers hakkında da konuşan yönetici, “Game Changers’a inanılmaz desteğiniz bizi bizden aldı. Dünyanın dört bir yanındaki takımlarla, organizatörlerle ve oyuncularla birlikte çalışarak en yüksek seviyede rekabet etmek isteyen kadınlara yeni fırsatlar sunuyoruz. 2022’de yeni bir turnuva daha yapacağız. Game Changers programlarıyla dünyanın dört bir yanındaki en iyi takımları bir araya getireceğiz.” dedi.

VALORANT Champions Tour 2022 takvimi

  • Şubat 2022 – Challenger 1.Aşama
  • Nisan 2022 – Masters 1.Aşama
  • Mayıs 2022 – Challengers 2.Aşama
  • Haziran 2022 – Masters 2.Aşama
  • Ağustos 2022 – Last Chance Qualifier
  • Eylül 2022 – Champions
  • Ekim 2022 – Yeni turnuva
  • Aralık 2022 – Game Changers

İlginizi Çekebilir:

Team Demiral Esports VALORANT takımı kadrosu tamamlandı

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Espor