Connect with us

Espor

VALORANT dünyasının acı günü! Karel “Twisten” Asenbrener hayatını kaybetti

19 yaşındaki profesyonel VALORANT oyuncusu Karel “Twisten” Asenbrener hayatını kaybetti.

VALORANT dünyasının acı günü! Karel "Twisten" Asenbrener hayatını kaybetti

7 Haziran Çarşamba gününün öğle saatlerinde VALORANT dünyasından acı bir haber geldi. Yapılan duyurulara göre 19 yaşındaki profesyonel VALORANT oyuncusu Karel “Twisten” Asenbrener hayatını kaybetti.

Oyun ve espor dünyasını hüzne boğan haber 7 Haziran Çarşamba gününün öğle saatlerinde Fransa merkezli espor takımı Team Viatlity’nin resmi sosyal medya hesapları üzerinden duyuruldu.

Fransızca ve İngilizce olarak yayınlanan resmi açıklamada oyuncunun hayatını kaybettiği haberi VALORANT oyuncumuz Karel “Twisten” Agenbrener’in dün gece vefat ettiğini sizlerle paylaşmaktan büyük üzüntü duyuyoruz.” ifadeleri ile aktarıldı.

Açıklamanın devamında takım, bu kaybın acısını yaşadıklarını ve bu zor zamanda dualarının Karel’in ailesi ve arkadaşları ile birlikte olduğu dile getirilirken, Team Vitality’nin sosyal medya hesaplarında günün geri kalanında tüm iletişimi durduracağı duyuruldu.

Team Vitality koçu Gorilla da Karel “Twisten” Asenbrener’in vefatı hakkında konuştu

Acı haberin duyurulması ile birlikte Karel “Twisten” Agenbrener’in takım arkadaşlarından da açıklamalar gelmeye başladı. Team Vitality VALORANT takımının asistan koçu Harry “Gorilla” Mepham, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda duygu ve düşüncelerini paylaştı.

Tweet’ine “Bu sabah en yakın arkadaşlarımdan birinin, kendisini gerçekten kardeşim gibi hisseden birinin kendi canına kıydığı haberiyle uyandım.” sözleri ile başlayan teknik isim, “Şu anda hissettiğim kederi veya boşluğu kelimeler tarif edemez. Onu sevdim ve sonsuza kadar seveceğim.” dedi.

Twisten’in vefatı ardından ülkemizden de birçok takım, organizasyon ve kişi taziye mesajları yayınladı.

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor