Connect with us

VALORANT

Valorant geliştiricisi oyundaki bir hatanın nasıl düzeltildiğini detaylarıyla anlattı

Valorant geliştiricisi, bir hatanın nasıl olduğunu detaylarıyla anlattı

Valorant

Valorant geliştiricisi, bir sorunun nasıl olduğunu, örnek olarak Raze’nin roketinin bir oyuncuya nasıl zarar vermediği anlattı ve Riot Games’in bu sorunları nasıl çözdüğünü açıkladı.

Cloud9 White Valorant Takımı’nın bir oyuncusu olan C9 meL, Raze’in ulti yeteneğinin maçtaki bir oyuncuya nasıl zarar vermediğini gösteren kısa bir klip yükledi. Valorant geliştiricisi bu klip üzerinden yola çıkarak detaylı bir anlatım yaptı.

Riot Nu, Valorant’taki patlamaların gerçek dünyaya nasıl yaklaştığını ve Valorant’ın gerçek bir patlamanın fiziğini simüle etmediğini detaylandırarak başladı.

Patlamalar Valorant’ta bir ve bir dış yarıçapa sahiptir ve tasarımcılar çapları değiştirerek ince ayar yapma imkanına sahiptir. İç yarıçap içindeki oyuncular patlamanın merkezindedir ve tam hasar alır. Dış yarıçaptakiler, patlamanın merkezinden ne kadar uzakta olduklarına bağlı olarak azalan hasar alırlar.

Oyun, herhangi bir oyuncu için dış yarıçapı tarar ve dış yarıçapın dışındakileri göz ardı eder. Oyun ayrıca patlamanın ortasından görünürlüğü kontrol eder çünkü patlamalar duvarlardan hasar vermez ve doğrudan görüş alanı içinde olmayan oyuncular hasar almaz.

Görünürlük kontrolü onlara giden engelli bir yol bulursa oyuncu hasar alır. Bu yöntem genellikle işe yarar, ancak bazen patlama dar alanlarda meydana gelirse görünürlük kontrolü başarısız olur. Orijinal klipteki patlama paletlerin altında meydana geldi ve Riot Nu bir ekran görüntüsünde başarısız bir görünürlük kontrolünü vurguladı.

Hata, nesnedeki çarpışma ayarlarını değiştirerek veya “küçük alanları daha iyi idare etmek için görünürlük kontrollerini yürüten mantık” ayarlanarak düzeltilebilir.

Geliştirici bu açıklamalarıyla, oyundaki sorunların nasıl çözüm bulduğu hakkındaki merakı gidermiş oldu.

GeT_RiGhT, IEM Katowice 2021’de Analist olacak!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


VALORANT