Connect with us

VALORANT

Riot: VALORANT’a harita seçme özelliği eklemeyi planlamıyoruz

Riot, uzun eşleştirme sürelerini tercih etmiyor

valorant harita seçme

Riot Games, paylaştığı soru-cevap blogunda VALORANT için harita seçme özelliğine pek sıcak bakmadıklarını oyunculara bildirdi.

Riot Games’in bu haziran ayında herkese açılmış olan FPS oyunu VALORANT, çıkışından beri büyük kitlesiyle birlikte oyun içinde hangi özelliklerin istenip istenmediği konusunda da tartışmalı bir durumda. Büyük bir kitleden gelen istekler hâliyle yoğun olurken, Riot Games de bu istekleri mümkün olabildiğince yerine getirmeye çalışıyor. Son paylaşılan blog yazısında da oyuncuların isteklerine cevap verildi.

Önceden belirlenmiş haritalarla oynamak isteyip bunu ekibe bildiren oyuncuların aldığı cevap olumsuz. Riot, durumun maç bulma süresini uzatacağı ve adil maçlar bulmayı zorlaştıracağı için bu özelliği eklemeyi düşünmüyor.


Soru: Oyuna harita seçme özelliği gelecek mi?

Cevap: Rekabetçi bir bakış açısıyla bakarsek oyuncular için sadece iki takımın eşit olduğu maçlar üretmek değil, aynı zamanda bunu kısa bir eşleştirme süresiyle yapmak istiyoruz. Eşleştirmeyi farklı harita havuzlarına bölmek eşleştirme havuzumuzdaki toplam oyuncu sayısını azaltır, bu da eşleştirme süresini uzatmakla birlikte eşit maçlar oluşturmayı bizim için zorlaştırır. Bunları göz önüne alarak harita seçme özelliğini oyuna eklemeyi düşünmüyoruz.


İlginizi Çekebilir: Cloud9 VALORANT kadrosunun üçüncü ismi Mitch oluyor!

VALORANT’ın sıklıkla karşılaştırıldığı, rakibi olarak görülen köklü oyun CS:GO’da ise rekabetçi maçlar için harita seçme özelliği mevcut. Bu durumun oyunlardaki harita sayısının farklarından doğmuş olması mümkün. VALORANT’a da zamanla yeterli sayıda harita eklenirse gelecekte bir ihtimal harita seçme özelliği görebiliriz, fakat kısa vadede bu özelliği isteyen oyuncular hayal kırıklığına uğrayacak gibi duruyor.

Oyun merakını babasının internet kafesinde edinmiş bir dilbilim öğrencisi. Editörlük yapar.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


VALORANT