Connect with us

VALORANT

VALORANT Hata Kodu 43 çözümü nasıl yapılır?

VALORANT oyuncularının sık karşılaştığı Hata Kodu 43 nasıl çözülür?

VALORANT Hata Kodu 43 çözümü nasıl yapılır?

Riot Games’in oldukça büyük ilgi gören ve oynaması bedava olan FPS oyunu VALORANT oynayanların sık sık karşılaştığı oyun içi hatalar hakkında bilgiler paylaşmaya devam ediyoruz. Oyuncuların en sık karşılaştığı VALORANT Hata Kodu 43 çözümü ve nedir gibi sorunlar hakkındaki bilgileri bu yazımızda paylaşıyoruz.

VALORANT Hata Kodu 43 nedir?

Riot Games’in destek sayfalarında belirttiğine göre bu hata kodu “Bir sistem süre aşımına uğradı.” olarak tanımlanıyor. Sorun genellikle oyunun istemcisinin Riot Games’in sunucularına bağlanamaması nedeniyle gerçekleşiyor.

Bu sorun bazen oyuncuların bilgisayarları ve internetleri nedeni ile ortaya çıkarken, bazen de Riot Games’in VALORANT sunucularında yaşanan problemler nedeniyle ortaya çıkabiliyor.

VALORANT Hata Kodu 43 çözümü

Hata Kodu 43’ün çözümleri arasında çoğu hatada olduğu gibi birkaç basit adım da bulunuyor. Riot Games tarafından da önerilen ilk çözüm yolu oyunu ve Riot İstemcisini tekrardan başlatmak. Bunun haricinde bilgisayarınızı tekrardan başlatmak da hatayı ortadan kaldırmak için faydalı olabilir.

Eğer bu iki işlemi de yaptıysanız Riot Games’in sunucularını kontrol etmenizde fayda var. Riot Games’in sunucularının durumlarını görmek için https://status.riotgames.com/?locale=tr_TR adresine gidebilir veya Twitter üzerindeki Riot Games Support hesabını ziyaret ederek şirketin oyunlarının sunucularında bir sorun olup olmadığını görebilirsiniz.

VALORANT Hata Kodu 43 gibi başka hatalar ile karşılaşıyorsanız ve nasıl çözeceğinizi bilmiyorsanız VALORANT Hata Kodları hakkında hazırladığımız diğer içeriklere de göz atmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir: VALORANT Vanguard nasıl kaldırılır ve nasıl devre dışı bırakılır?

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


VALORANT