Connect with us

VALORANT

VALORANT Hata Kodu 57 çözümü nasıl yapılır?

VALORANT üzerinde oyuncuların sık sık karşılaştığı 57 numaralı hata sorunu nasıl çözülür?

VALORANT Hata Kodu 57 çözümü nasıl yapılır?

Son bir yılın en fazla oynanan bedava oyunlarından biri olan VALORANT üzerinde de çoğu yazılımda olduğu gibi ara ara çeşitli sorunlar çıkabiliyor. Biz de bu yazımızda sizler ile VALORANT Hata Kodu 57 hakkında bilgiler paylaşıp, bu sorunun nasıl çözülebileceğini anlatacağız.

VALORANT Hata Kodu 57 nedir?

Riot Games tarafından paylaşılan bilgilere göre 57 kodlu hata “Oyuncu İletişimini Başlatma Hatası (PlayerAffinityInitFailure)” olarak tanımlanıyor. Genellikle oyunun anti hile yazılımının aktif hale gelmemesinden dolayı ortaya çıkan bu sorun genellikle kolayca çözülebiliyor.

Riot Games’in VALORANT için geliştirdiği Vanguard anti hile yazılımı çalışmadan oyuncular oyuna giriş yapamadığı için bu sorunun çözülmesi de oldukça önemli. Bu sorunun çözümü için iki kolay yöntem bulunuyor.

VALORANT Hata Kodu 57 çözümü

Heyecan ile oyuna girmek isteyen oyuncuların karşısına çıkan 57 kodlu hatayı ortadan kaldırmak için ise klasik yöntemler hem Riot Games hem de internet üzerindeki diğer oyuncular tarafından tavsiye ediliyor.

57 numaralı hatayı çözmek için uygulayabileceğiniz en kolay ve aynı zamanda Riot Games tarafından da önerilen yöntem Riot İstemcisi’ni yeniden başlatmak. Hatanın bu yöntemle çözülmediği durumlarda bilgisayarınızı yeniden başlatmak da işe yarayan çözümler arasında yer alıyor.

Oyunda yaşadığınız bu hata sizler ile paylaştığımız bu iki yöntem ile de çözülmezse Riot Games oyunculara Destek Sayfası’ndaki makalelere göz atmasını veya kendilerine bir destek bileti göndermesini istiyor.


İlginizi Çekebilir:

Valorant Challengers 2. Aşama 2. Hafta MVP’si ‘aimDLL’ seçildi!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


VALORANT