Connect with us

VALORANT

VALORANT hile koruması güncellemeleri ve hedefleri paylaşıldı!

VALORANT hile koruması kış istatistikleri ve güncellemeleri paylaşıldı!

VALORANT hile

Riot Games’in FPS oyunu VALORANT hile koruması güncellemeleri ve hedefleri bugün oyuncular ile paylaştı. VALORANT sosyal medya hesabından paylaştığı bir gönderi ile güncellemelerin ve hedeflerin bulunduğu makaleyi paylaştı.

VALORANT paylaştığı makalede hile korumasını 3 bölüme ayırarak oyunculara aktarmış. Bunlar First Strike hile koruması, rekabet modunda hileciler ve gelecek hile koruması planları. First Strike için yazısını çok uzun tutmayan ekip hile korumasını Espor’a hazır hale getirme hedeflerinin yolunda gittiğini oyunculara anlatmış. Rekabet modunda ise hilecilere olan mücadelelerinin tüm hızıyla devam ettiğini ve adil bir oyun ortamı oluşturma hedefleri olduğunu belirtmiş. Gelecekte planlanan hile koruması planları ise oyuncuları memnun edecek seviyede:

GELECEKTEKİ HİLE KORUMASI ÇÖZÜMLERİ

Hileleri ve hilelerin tüm alanlardaki etkilerini azaltmak üzere farklı önemler üzerinde çalışıyoruz.

  • “Bussing”, yani yetenekli oyuncuların düşük dereceli hesaplar açıp başka bir oyuncunun sıralamada yükselmesine yardım ettiği şişirme eylemine 90 gün ceza vereceğiz.
  • Hilecilerden etkilenenlerin kademelerini tekrar elden geçirmenin yollarını da araştırıyoruz.
  • Oyun metasına yönelik sistem güncellemeleri geliyor.

Analizler, veri bilimi ve Vanguard’ın teknik açıdan iyileştirilmesi de savaşımızın bir parçası. Hilecilerle birlikte sıraya giren oyuncuları, yani diğer bir deyişle “hilecinin sırtından geçinen oyuncuları” cezalandırmak bu alandaki ilk çalışmalarımızdan olacak.

VALORANT’ın oyun metasındaki düzenlemelerin de olumlu yönde etkisi olacak. 2. Bölüm’de dereceli sistemini baştan sona düzenledik. Bu düzenlemeler sayesinde en yüksek kademelerdeki rekabet bütünlüğünü korumamız daha kolay olacak.

Yerleştirme karşılaşmalarında ulaşabileceğiniz en yüksek kademeyi sınırlandırdık ve oyuncuların Radyant’a ulaşma hızını düşürdük. Böylece en yüksek kademelere ulaşmanın prestiji arttı ve bu düzeydeki karşılaşmaların bütünlüğünü temin etmemize büyük fayda sağladı. Bu değişiklikler sayesinde, hileciler bayram harçlıklarını hilelere gömüp bileğinin hakkıyla oynayan yetenekli oyuncuları kalıcı olarak uzaklaştırılmadan önce alnının çatından vuramayacak.


Playerbros: Espor Haberleri ve Video İçerikleri

Çocukluğundan beri oyunlarla büyümüş ve üniversitede de dijital oyun tasarımı ve geliştirmeye yönelmiş sıradan biri.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

VALORANT