Connect with us

Espor

VALORANT Masters: Berlin’de şampiyon: Gambit Esports

Finallerde rakibi Team Envy’yi mağlup eden Gambit Esports, #VALORANTMasters Berlin Şampiyonu oldu!

VALORANT Masters: Berlin şampiyonu Gambit Esports

Yeni sayılabilecek arenalardan biri olan VALORANT’ın en beklenilen etkinliklerinden biri olan VALORANT Masters: Berlin’de şampiyon 19 Eylül Pazar günü akşamı belli oldu. Büyük finalde Team Envy ile karşı karşıya gelen Gambit Esports, rakibini üstün bir skor ile mağlup ederek şampiyonluğa ulaştı.

Geçtiğimiz dönemde VCT 2021 EMEA Aşama 3 Challenger şampiyonluğuna da ulaşan takımın Berlin’deki grup aşaması 2 galibiyet ve 1 mağlubiyet ile başlamıştı. Çeyrek finallerde Vision Strikers, yarı finallerde ise G2 Esports’u mağlup eden takımın finallerdeki rakibi 100 Thieves’i mağlup etmeyi başaran Team Envy olmuştu.

Türkiye saati ile 19 Eylül Pazar günü saat 19:10’da başlayan beş maçlık final serisinde ise NA temsilcisi Team Envy ile EMEA temsilcisi Gambit Esports karşılaştı.

Oldukça heyecanlı geçen final serisinin ilk karşılaşması Bind haritasında oynandı. Toplamda 28 round’un oynandığı ve 1 saati aşan maçta Gambit 15-13’lük bir skor ile seride öne geçmeyi başardı.

Serinin ikinci haritası Envy tarafından seçilen Haven’dı. Oyunun ilk yarısında Envy iyi bir oyun sergilese de, 13  round kazanan ilk takım olamadı ve seride durum 2-0 haline geldi.

Serinin üçüncü ve sonra karşılaşması için ise Split haritası seçildi. Envy ekibinin moralinin iyice azaldığı karşılaşmada Gambit, yine rakibinden üstün bir oyun sergiledi ve 13-9 gibi bir skor ile hem seriyi em de maçı kazanmayı başardı.

Rakibine nefes aldırmadan seriyi kazanan Gambit Esports, VALORANT Masters: Berlin şampiyonu unvanının haricinde 225 bin dolarlık para ödülünü ve VALORANT Champions 2021 biletini de kazanmış oldu.


İlginizi Çekebilir:

BBL Esports kadın VALORANT takımı içerisinde ilk ayrılık yaşandı

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor