Connect with us

Espor

VALORANT Masters Kopenhag’dan Covid-19 açıklaması!

VALORANT Masters Kopenhag’da Paper Rex oyuncusu f0rsakeN’ın Covid-19 testi pozitif çıktı!

Masters Kopenhag

Grup aşamalarının neredeyse tamamlanmak üzere olduğu VALORANT Masters Kopenhag turnuvasında bugün gündemde karşılaşmalar dışında bir olay vardı. Asya Pasifik temsilcisi Paper Rex geçtiğimiz saatlerde bir oyuncusunun Covid-19 testinin pozitif çıktığını VALORANT takipçileri ile paylaştı.

Paper Rex takımı yaptıkları açıklamada f0rsakeN’ın Covid-19 testinin pozitif çıktığını ancak oyuncunun hastalığı hafif semptomlar ile geçirdiğini duyurdu. Takımdan ayrı izole bir şekilde tutulan oyuncu VALORANT Masters Kopenhag turnuvasında mücadele etmeye devam edecek.

Paper Rex’in yaptığı bu açıklamayı takiben VALORANT Champions Tour yönetimi de bir açıklamada bulundu. Turnuva yönetiminin yaptığı açıklama şu şekilde oldu:

https://twitter.com/ValorantEsports/status/1547223478205661187

“Masters Kopenhag’daki oyuncularımızın ve ekibimizin sağlığı ve güvenliği bizim en önemli önceliğimiz. Bir Covid-19 güvenlik önlemi olarak tüm katılımcıların düzenli olarak test olması gerekiyor. Bu zorunlu testler esnasında Paper Rex ekibinin bir üyesinin testi pozitif çıktı.

Prensiplerimize göre Covid-19 testi pozitif gelen ancak mücadeleye devam edebilecek kadar iyi hisseden ve oynamayı tercih eden oyuncular izolasyon bölgesinde yer alan LAN ağından karşılaşmalara katılabilirler. Testi pozitif çıkmış oyuncu karşılaşmaya izolasyon alanından katılırken takımı ve rakip takım ise karşılaşmayı sahnede oynayacak. Belirtilen gündeki karşılaşmaların sırası değişiklik gösterebilir.

VALORANT Masters Kopenhag izleyicileri oyuncuya geçmiş olsun dileklerini iletirken turnuva yönetiminin konu hakkındaki davranışını da takdir etti. Geçtiğimiz günlerde Apex Legends Global Series için paylaşılan ve pozitif test veren oyuncuların turnuvada yer almasına engel olan Covid-19 prosedürlerini eleştiren hayranlar Apex’in VALORANT’ı örnek alması gerektiği hakkındaki görüşlerini yorumlar kısmında paylaştı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor