Connect with us

VALORANT

VALORANT Masters Reykjavik turnuvasında aynı takımdan ikinci Covid-19 vakası!

VALORANT Masters Reykjavik turnuvasında LOUD takımından ikinci vaka haberi geldi!

valorant masters reykjavik covid

VALORANT Masters Reykjavik turnuvasında grup aşaması sona erdi ve artık 8 farklı takım Playoff aşamasında rakipleriyle yapacağı zorlu mücadeleler için saatleri sayıyor. Turnuvanın ilk Covid-19 vakası LOUD takımından gelmiş ve takımın ve oyuncunun turnuvadaki takvimlerinde değişiklik yapılmamıştı. İlgili haberimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Brezilya takımı olan LOUD ekibinden ”aspas” ın Covid-19 testi pozitif çıkmış ve karşılaşmalara karantina tesislerinde yerleşik bir LAN sisteminde katılacağı açıklanmıştı. Oyuncunun 3 doz aşılı olduğu da belirtilmişti. Turnuva süresince oyunculara düzenli olarak zorunlu testlerin uygulandığı açıklanmıştı. Bu testler devam ederken LOUD ekibinden ikinci bir oyuncunun da Covid-19 testi pozitif çıktı. 14 Nisan 2022 tarihli TSİ 4:14 Twitter gönderisinde Riot Games Küresel Rekabetçi Operasyonlar Başkanı Francois‘ın açıklamasına yer verildi.

Açıklamanın ilk kısmında Covid-19 durumlarını dikkate aldıklarını belirten Francois, her oyuncuya aşı veya test sonucu fark etmeksiniz zorunlu geliş karantinası ve test kurallarının uygulanacağını açıkladı. Etkinlik boyunca oyuncular düzenli olarak zorunlu PCR ve antijen testi olacaklar. Bu zorunlu testlerden birinde daha yine LOUD takımından ikinci bir oyuncunun testinin pozitif çıktığı belirtildi. Geçtiğimiz Covid haberinde açıklandığı gibi turnuvada uygulanacak Covid-19 politikası da şu şekilde açıklandı:

Politikamız, bir oyuncunun COVID-19 için pozitif bir sonuç vermesi ancak rekabet edebilecek kadar iyi hissetmesi ve oynamayı seçmesi durumunda, etkilenen takım ve rakibi planlanan maçı karantina tesislerinde yerleşik bir LAN ağında oynamasıdır. Testi pozitif çıkan oyuncu izole bir odadan mücadele ederken, takım arkadaşları ve rakip takım yakındaki iki odada yarışacak. Belirli bir gündeki maçların sırası değişebilir.”

LOUD tarafından yapılan paylaşımda da ”Less” adlı oyuncunun pozitif çıktığını ve kendisinin izole, aşılı ve asemptomatik olduğu belirtildi. İşte LOUD tarafından gelen tüm açıklama:

”Aşağıda belirtildiği gibi, ekibimizin başka bir üyesi de COVID için pozitifti. Less izole, aşılı ve şu anda olduğu gibi tamamen iyi ve asemptomatik kalmaya özen gösteriyor.”

LOUD ekibi VALORANT Masters Reykjavik turnuvasının Playoff aşamasında yer almaya devam edecek. Pozitif oyuncular izole bir odadan oyuna katılacaklar.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


VALORANT