Connect with us

Espor

VALORANT oyuncusu froz, esporcu sağlığına dikkat çekti

Mert “froz” Çolak, esporcu sağlığı hakkında konuştu.

VALORANT oyuncusu froz, esporcu sağlığına dikkat çekti

Geçtiğimiz dönemde Galatasaray Esports, DenizBank İstanbul Wildcats, Regnum Carya Esports ve Galakticos takımların forması ile ter dökerken gördüğümüz VALORANT oyuncusu Mert “froz” Çolak, yaptığı son paylaşımlar ile birlikte esporcu sağlığına dikkat çekti.

9 Haziran Perşembe gününün akşam saatlerinde kişisel Twitter hesabı üzerinden bir Tweet serisi paylaşan Çolak, kitabın ortasından konuştu. Düzenli bir uyku, iyi bir diyet, rutin bir spor ve iyi bir Mental sağlığın da esporcuların oyunlarını iyi bir şekilde etkileyeceğini dile getiren oyuncu, paylaştığı ikinci Tweet’te şöyle devam etti:

“Bir oyunu iyi oynamak için sürekli oynamak zorunda değilsiniz, önemli olan oyunda geçirdiğiniz vakti en maksimum düzeyde değerlendirebilmektir.”

Froz tecrübelerini daha önce de paylaşmıştı

23 yaşındaki VALORANT oyuncusu daha önce de Twitter hesabı üzerinden tecrübelerini paylaşmıştı. Geçtiğimiz günlerde paylaştığı Tweet’te oyuncu, 3. parti nişan alma antrenmanlarının kullanılmasının oyun içi nişan alınmasını daha iyi yapmayacağını şu şekilde açıklamıştı:

“Aim trainer’lar fare hakimiyetini arttırmak içindir, oyun içi aiminizi veya mekaniklerinizi etkilemez. O yüzden oyun öncesi yerine boş bir vaktinizde oynamanız (uyku öncesi gibi) daha verimli olur”


İlginizi Çekebilir:

Cenk “CombatRy” Erşahin tekrardan Galatasaray Espor VALORANT kadrosunda

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor