Connect with us

Espor

VALORANT’ta Raze’e nerf gelecek mi?

Oyunun en tartışmalı ajanlarından Raze, yakın zamanda bir dengeleme görebilir!

raze valorant

VALORANT’ın çıkışı ile rekabetçi FPS dünyasında tüm dengeler alt-üst olurken, oyunun karakterlerinin birbirinden farklı özel yetenekleri ise aylardır tartışma konusu olmuş durumda. Bu karakterlerin en başında ise tabii ki Raze geliyor.

Oyunun en tartışmalı ajanı olan Raze, muazzam bir hasar verme yeteneğine sahip. Tüm yetenekleri ile rakibe hasar verebilen ve dengesiz olduğu düşünülen ajan, oyunun Project A aşamasında yapılan açıklamalara da ters düşer durumda.

Oyun henüz Project A adıyla Riot Games tarafından geliştirildiği süreçte, Riot Games CEO’su Nicolo Laurent oyunla ilgili açıklamalara Twitter’da yer vermişti.

Açıklamalarında VALORANT’ta ateş etmenin önemli olacağı ve ajanların yetenekleriyle öldürmeye yer verilmeyeceğini belirten CEO, bu yeteneklerin taktiksel avantaj sağlayacağını ve oyuncuların bunları kullanarak kendilerine ateş etme fırsatı yaratacağını açıklamıştı. Fakat VALORANT’ın çıkışından beri bu sözlerin hiçbirinin gerçekleşmediği görüldü. Özellikle Raze karakterinin neredeyse tüm özellikleri, rakip oyuncuları öldürmek için ateş etmeye dahi gerek duyulmamasını sağlıyor. Ajanın “Ultimate” yeteneğinin verdiği hasar o kadar fazla ki, tek atışta tüm rakip takımı yok edebiliyor.

Tüm bu tartışmalar, oyunun kapalı beta aşamasından beri devam ediyor. Karaktere ne kadar dengeleme yapılsa da bu muazzam güç henüz tam anlamıyla dengelenememiş durumda. Konu ile alakalı bir açıklama da, VALORANT’ın karakter karakter tasarımı bölümündeki şefi Morello Scott’tan geldi.

 

Scott, bir sonraki yamada Raze’e nerf geleceğini ve dengeleme yapılacağını doğruladı.

 


 

Team cNed, Spike CUP: Yayıncı Özel VALORANT Turnuvası’nda şampiyon oldu!

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Espor