Connect with us

VALORANT

VALORANT, sektördeki en iyi ağ şartlarını sağlamayı hedefliyor

Riot’un oyununun hedefi yüksek

Valorant TR sunucusu

Riot Games’in VALORANT için paylaştığı yeni geliştirici videosunda, oyunda sektördeki en iyi internet şartlarının sağlanmasının hedeflendiği belirtildi.

VALORANT için yeni geliştirici videosu paylaşılmış durumda. Beş buçuk dakikalık videoda, oyunun teknik direktörü Dave Heironymous ve baş mühendisi David Straily’nin açıklamalarını dinliyoruz.

Oyunun geliştirici ekibi adına konuşan ikili, oyundaki on oyuncu için de eşit şartlar oluşturmanın rekabetin en önemli faktörü olduğunu söyledi. Straily, konuyla ilgili aşağıdaki ifadeleri kullandı:

“Aslına bakılırsa, rekabet doğruluğu oynadığın her oyun için kazansan da kaybetsen de kontrolün sende olduğunu ifade ediyor. Yani diğer dokuz oyuncuda veya sunucularda sorun olmadıkça senin deneyimin etkilenmiyor.”

Geliştiriciler, oyundaki sunucuların 128 tick olduğunu belirtti ve bunun peeker’s advantage adlı bir taktiği önlemek için önemli olduğunu söyledi. Ayrıca oyundaki 128 tick sunucular nişancılar için de daha rahat ve akıcı bir oyun deneyimi sağlayabilecek. Bu sayede oyuncuların kendilerine bağlı olmayan internet problemlerinden dolayı etkilenme durumu minimuma indirgeniyor.

Valorant oyuncuları daha iyi ses geri bildirimi istiyorlar

Oyun merakını babasının internet kafesinde edinmiş bir dilbilim öğrencisi. Editörlük yapar.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


VALORANT