Connect with us

Espor

VALORANT’a takım tabanlı rekabetçi sistemi Premier geliyor

Yeni rekabetçi modu Premier hakkında bilgi verildi.

Valorant

Dünyanın her yerinden milyonlarca oyuncu kitlesi bulunan Valorant’a gelen yeni özellik bugün beta sürümünü duyurdu. Riot, Premier oyun modunu Ekim 2022’de Brezilya’da alfa sürümünde yer alacağını açıklamıştı. Yeni açıklamada oyun direktörü Andy Ho, bu modun küresel betasının bölüm 6 kısım 3’de bizlerle olacağını söyledi. Tarih yaklaştıkça yeni detaylar da gelecek.

Premier modu, oyuncuların takımlarını oluşturarak kısım boyunca seçilen haritalarda haftalık karşılaşmalarda mücadele edilmesini sağlayacak. Premier karşılaşmalarını kazandıkça, takımlar bir playoff turnuvasına katılabilecek. Genel beceri seviyelerindeki takımlar arasında bir rekabet olacak.

 

Valorant profesyonelliğine giden yol oyunda başlayacak

Espor direktörü’nün de söylediği gibi, yeni sistem takımlara espor arenasında kendilerini gösterebilmek için bir şans veriyor. Riot, bunun VCT Challengers liglerine uzanan bir yol olduğunu söylüyor. Açık eleme turnuvalarının artık olmayacağını, iyi iş çıkarılırsa oyuncuların Challengers’a kadar yükselebilme imkanının bulunduğu da paylaşıldı. Premier’de, profesyonellerle rekabet edebileceğiniz ve sonrasında Champions’a uzanan bir yol var.

Premier’in duyurulmasıyla, en iyi FPS oyunu olmak için adımlar atılmaya devam ediyor. Oyuna getirdiği yenilikler ve oyuncular için sunduğu imkanlar, kitlesi tarafından da fazlasıyla ilgi çekiyor. Bahsedilen alfa aşamasında, oyun hakkında bazı özelliklerden bahsedilmişti. Bu özelliklerden bazıları test edildi ve hatalar giderildi gibi görünüyor.

Premier sisteminde olacak özellikler

  • Takım oluşturma (takım logosu ve renkler)
  • Turnuva oyunu (Harita seçme ve yasaklama sistemi)
  • Premier skoru (ve sezon turnuvasına hak kazanma)

İlginizi Çekebilir:

VALORANT Sistem Gereksinimleri 2023: VALORANT Kaç GB?

İletişim: esrasenekci@gmail.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor