Connect with us

Espor

VALORANT’a Sor 24 Aralık yayınlandı! Dereceli sistemi, hikaye modu ve dahası!

Hikaye modundan dereceli sistemine pek çok soru cevaba kavuştu!

VALORANT'a Sor 24 Aralık

VALORANT hakkında oyunculardan gelen soruların geliştiriciler tarafından cevaplandığı etkinliğin yeni bölümü VALORANT’a Sor 24 Aralık yayınlandı!

VALORANT hakkında merak edilen soruların cevaba kavuştuğu, oyunun ilerleyişi hakkında fikirlerin ortaya çıktığı etkinliğin en son bölümü paylaşıldı. VALORANT’a Sor 24 Aralık olarak adlandırılan bölüm yine pek çok soruya cevap oldu. Dereceli sisteminden hikaye moduna kadar sorular gelen etkinlikte paylaşılan sorulara gelin hep birlikte göz atalım:

VALORANT’a Sor 24 Aralık:

  • Gelen ilk soru oyunun dereceli sisteminin zorluğu hakkında oldu. “Dereceli sistemi biraz sıkıntılı gibi. Düşük kademelerden yükselmek zor ama kademe düşmek kolay. Bu konuda ne yapacaksınız?”

Bu konuya dair geliştirici ekibin cevabı ise konu hakkında çalıştıklarını belirtir şekilde oldu. Çok hızlı bir şekilde kademe düşmenin üzücü olduğunu ve bu konuda çalışmalar yaptığını söyleyen VALORANT ekibi bu durum hakkında 1.14 yaması çalışmalarını örnek gösterdi. 1.14 yaması değişiklikleri ile yapılan düzenlemelerin planlandığı şekilde gittiği ve Bölüm 2’de bunlara yenilerinin de ekleneceğinden bahsedildi.

  • 2. soru ise teslim olma sistemi hakkında oldu. “Oyunun her yarısında bir kere teslim oyu kullanabiliyoruz, fakat ilk oylamadan sonra biri oyundan düşerse tekrar teslim olma çağrısı yapma hakkımız olabilir mi?”

Bu düzenlemenin bir problem teşkil etmeyeceğini onaylayan geliştiriciler bu konuda listede daha önemli öncelikleri olduğunu ifade etti. Bu öncelikleri ise AFK, ikincil hesaplar vb. konular olarak sıraladılar. Bu önerinin inceleneceğini ancak söz verilmediğini belirttiler.

  • Gelen bir diğer soru ise nişangahın izleme modunda görünüp görünmemesi hakkındaydı. “Beni izleyen kişilerden nişangâhımı gizlememin bir yolu var mı? Nişangâhım yüzünden neredeyse her oyunda tacize maruz kalıyorum. Bu durum beni oyundan itiyor.”

Oyuncunun maruz kaldığı durumdan dolayı üzgünlüklerini belirten yapımcılar bunun iyi bir öneri olduğunu paylaştı. Nişangahın görünürlüğünün diğer oyunculara ilham olmasını istediklerini belirten geliştirici ekip bu öneriyi planlanan işlerin arasına ekleyeceğini söyledi.

  • Son soru ise VALORANT’ın bir hikaye moduna sahip olup olmayacağı hakkındaydı. “VALORANT için “hikâye modu” gelecek mi?”

Klasik bir hikaye modunun gündemde olmadığını ifade eden geliştirici ekip karakter hikayeleri hakkında çalışmalar yaptığını belirtti. Bu çalışmaların henüz seslendirme, oyuncu kartı gibi işlerle yapıldığını ancak ileride farklı çalışmalar olabileceğinin de sinyalleri verildi.

VALORANT’a Sor’un bu haftaki içeriği bu şekildeydi. Daha çok ve cevap için önümüzdeki etkinlikleri takip edebilirsiniz.

Elinden kalem düşmeyen...

1 Yorum

1 Comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor