Connect with us

Espor

VALORANT’ın hile karşıtı yazılımı Vanguard oyunda değilken kapatılabilecek

VALORANT Ignition Series

Riot Games’in yeni FPS oyunu VALORANT’ın büyük bir heyecanla karşılandığını ve rekorlar kırdığını söylersek yanılmış olmayız. Oyun genel anlamda beğenilse de topluluk tarafından ciddi eleştiri alan Vanguard tartışmalı bir konu olarak öne çıkıyor.

Riot Games bugün resmi VALORANT sitesinden paylaştığı bilgiye göre hile karşıtı yazılım, oyun oynanmadığı süre boyunca kapanabilecek. Bu özellik üstüne çalışıldığını ve yeni yama ile güncelleneceğini açıklayan Riot Games’in ifadeleri şu şekilde:

“Hile karşıtı teknolojimiz, hile geliştiricilere karşı artan bir tempoda gelişmeye devam ederken burada vereceğimiz bilgiler bu gelişmelerin kendisi kadar güncel olamıyor. Vanguard’ın neden birden fazla kez yeniden başlatmayı gerektirdiğine dair size daha fazla bilgi vermek için çalışıyoruz; ancak büyük ihtimalle güvenli olmayan yazılım ya da sürücülerin güncellenmemesinden kaynaklanıyor. Vanguard’ın 7/24 arka planda çalışmasından duyduğunuz endişeden de haberdarız ve şu an VALORANT çalışmıyorken onu sistem çubuğunda tamamen devre dışı bırakabilmenizi sağlayacak bir özellik geliştiriyoruz. VALORANT oynamak istediğinizde Vanguard çalışır haldeyken bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekecek, ancak onu her seferinde kaldırmaya kıyasla işlem çok daha kolay olacak (bu devre dışı bırakma, mantıken kaldırma işlevi görecek).”

Bu özelliğin getirilmesi tüm topluluk tarafından takdirle karşılandı. Bilindiği üzere Vanguard, oyun açık olsun ya da olmasın sürekli olarak bilgisayarın arka planında çalışıyordu. Bu da yazılıma karşı bir güvensizlik oluşturmuştu.


İlginizi çekebilir:

VALORANT oyuncuları, Omen’in ultisinde bir hata keşfetti

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Espor