Connect with us

Espor

Valorant’ta bulunan ve wallhack niteliği taşıyan önemli bir oyun açığı keşfedildi!

Shroud, VALORANT içinde bulunmakta olan ve wallhack niteliğinde kullanılan oyun açığını keşfetti!

Valorant

VALORANT, günümüz koşullarında en çok oynanan FPS oyunları arasında yer almakta. Şuanda dünyada çok rağbet gören VALORANT için dünyaca ünlü organizasyonlar ve takımlarda geri kalmadı. Birçok ünlü takımın VALORANT ekibi aktif olarak etkinliğini sürdürmekte.

Geçtiğimiz günlerde herkes tarafından tanınan yayıncı, Shroud tarafından akıl almaz bir oyun açığı tespit edildi. Bu oyun açığı sayesinde görüş açınızda olmayan rakipleri küçük harita sayesinde takip edebiliyorsunuz.

Detaylı olarak anlatmak gerekirse olay şu şekilde yaşanıyor;

Haven haritasının C side içerisinde rakibine “shoulder peek” attığı esnada haritada görüntüleniyor, ardından Shroud arkasını dönerek kutuya saklanıyor. Buraya kadar bir sıkıntı yok ancak retake için mid‘e gitmeye kalkınca, küçük haritada anlamadığı bir nedenden dolayı rakibi gördüğünü farkediyor. Bu hata sayesinde rakip oyuncunun arkasına geçerek C side‘a kadar takip ediyor, rakip oyuncu bombayı kurarken karşısına geçip onu korkutuyor ve kurmasına engel oluyor.

Şuanlık hatanın kaynağı net olarak bilinmiyor, oynamış olduğu Yoru karakteri veya Haven haritasının bir açığı olduğundan şüphelenilse de Reddit kullanıcıları olayın hitbox yüzünden olduğunu belirtiyor.

Muhtemelen bu hatanın düzeltilmesi bir sonraki yama olan 2.03’e kadar beklenecek, ancak nihaî olarak bir daha böyle bir durum yaşanmayacak.

 

 

3 Yorum

3 Comments

  1. Pingback: Halo 3, çıkışından 14 yıl sonra yeni bir harita güncellemesi alacak

  2. Pingback: Beşiktaş Esports, PUBG Mobile Kadın Takımı kadrosunu duyurdu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor