Connect with us

Güncel

VALORANT’ta “Sohbet Odası Bağlı Değil” Hatası Nasıl Düzeltilir?

VALORANT’ta “Sohbet Odası Bağlı Değil” hatasını alıyorsanız, hatanın çözüm yöntemleri sizlerle!

VALORANT’taki “Sohbet Odası Bağlı Değil” hatası ilk bakışta zararsız görünebilir. Ancak bu durum, VALORANT sunucularıyla bağlantınızda bir sorun olduğunun ilk işaretlerinden biridir ve bu hatayı aldıktan sonra bir maç bile oynayamayabilirsiniz.

Bu hata genellikle Riot’un yeni yamalarını sunduğu dönemlerden sonra gelir. Bu tarz yeni yamalar yeni ve eski oyuncuları çekerek sunucuların genel yükünü artırır. Sunucular aşırı yüklendiğinde, oyuncuların karşısına “Sohbet Odası Bağlanmadı” gibi hatalar çıkmaktadır.

Çoğu durumda eşleştirme devre dışı bırakılır ve arkadaş listenize erişiminiz olmaz, bu da VALORANT keyfini çıkarmanızı oldukça zorlaştıran bir durum olmaktadır. “Sohbet Odası Bağlı Değil” hatası ve benzeri birçok hata, Riot Games tarafından düzeltilen sunucuyla ilgili sorunlar olma eğiliminde olsa da, daha fazla beklemeden deneyebileceğiniz birkaç sorun giderme yöntemi de vardır.

Sizler için bu yöntemleri sıraladık, umarız bu sorun ile karşılaştığınızda sunacağımız yöntemler işe yarar.

VALORANT’ta “Sohbet Odası Bağlı Değil” hatasını şu şekilde düzeltebilirsiniz.

VALORANT’ı yeniden başlatın

Oyunu yeni başlatmış olsanız bile, bu hatayı düzeltmek için atmanız gereken ilk adım VALORANT’ı yeniden başlatmak olacaktır. VALORANT’ı her başlattığınızda, oyunun sunucularına bağlanırsınız. “Sohbet Odası Bağlanmadı” hatasının başlıca nedeninin sunucu veya bağlantı sorunları olduğunu düşünürsek, oyununuzu yeniden başlatarak bu bağlantıyı yeniden kurmayı deneyebilirsiniz.

Bunu birkaç kez tekrarlamak, iyi bir sunucuya ulaşmak için birkaç deneme gerektirebilir. Üçüncü yeniden başlatmada herhangi bir sonuç görmüyorsanız, diğer yöntemlere göz atma zamanı gelmiş olabilir.

Yönlendiricinizi ve oyun cihazınızı yeniden başlatın

Bu hatanın yalnızca Riot’un gerçekten çözebileceği sunucuyla ilgili sorunlar nedeniyle ortaya çıkma ihtimali olsa da, bunun internet servis sağlayıcınızla (ISS) da bir ilgisi olabilir. Eğer VALORANT sunucuları geçerli bağlantı kimlik bilgileriyle bağlantı kurmada sorun yaşıyorsanız, bölgesel bir sorun olabilir.

Bu olasılığı ortadan kaldırmak için yönlendiricinizi ve oyun cihazınızı yeniden başlatmanız gerekir. Yönlendiricinizi yeniden başlatmak , VALORANT sunucularıyla yeni bir bağlantı yolu oluşturmanıza olanak tanır. Aynısını oyun cihazınız için yaparsanız, hatayla ilgili olabilecek herhangi bir yazılım hatası olmadığından emin olursunuz.

DNS adresinizi değiştirin

DNS ayarlarınızı daha önce hiç değiştirmediyseniz, muhtemelen ISS’nizin atadığı varsayılanları kullanıyorsunuzdur. Bu sunucular gayet iyi çalışıyor olsa da, özellikle bölgenizdeki ana saatlerde yoğun olabilirler.

İyi çalışmayan bir DNS sunucusu, VALORANT sunucuları ile sağlıklı bir bağlantı kurmanızı engelleyeceğinden “Sohbet Odası Bağlanmadı” hatasına neden olabilir .

Varsayılan yapılandırmanızdaki sorunları gidermek için Google veya OpenDNS’ gibi ticari olarak satılan bir DNS adresini deneyin. Bu sizin için hatayı düzeltiyor gibi görünüyorsa, bir süre yeni ayarlarınızla devam etmek isteyebilirsiniz. Birkaç gün sonra, o zamana kadar düzeltileceği için varsayılan DNS adresinize geri dönmeyi deneyebilirsiniz.

VALORANT’ı yönetici olarak çalıştır

Yukarıdaki yöntemler “Sohbet Odası Bağlı Değil” hatasını düzeltemezse, düzgün çalışması için gereken her şeye erişebildiğinden emin olmak için VALORANT’ı yönetici modunda çalıştırmayı deneyebilirsiniz.

Hesabınızın askıya alınmadığından emin olun

VALORANT , piyasadaki en iyi topluluklardan birine sahip, ancak en iyi oyuncular bile çok fazla kritik raunttan sonra öfkelerini kaybedebilir.

Hesabınızın VALORANT’taki diğer oyuncularla iletişimi askıya alınırsa, sohbet odalarına bağlanamaz ve hata mesajını alamazsınız. Bu durumda, Riot’tan, askıya alınmanızın ne kadar süreceğine ilişkin ayrıntıları içeren bir e-posta almanız olasıdır. Ayrıca, askıya alınmanıza itiraz etmeleri için onlara ek bir bilet gönderebilirsiniz, ancak bu durumu çözme şansınız büyük ölçüde durumunuza bağlı olacaktır.

Sunucuların işlevsel olup olmadığını kontrol edin

Yukarıdaki tüm düzeltmeleri denemenize rağmen yine de “Sohbet Odası Bağlı Değil” hâlâ daha alıyorsanız, sunucu çapında bir hata olabilir. VALORANT geliştiricileri genellikle sosyal medya aracılığıyla veya resmi web sitesi üzerinden oyunseverlere bildirir.

Riot, bu çaptaki hataları düzeltme konusunda genellikle hızlı davranır, yani sunucular kapalıysa beklemeniz için yalnızca birkaç saat gerekir. Sunucular tekrar aktif hale geldiğinde, Riot genellikle bunu sosyal medya kanalları aracılığıyla duyurur.

Valorant’ta “Sohbet Odası Bağlı Değil” hatasının birkaç çözümünü sizler için hazırladık, umudumuz bu durumu yaşamamanızdır ancak bu durumu yaşarsanız sıraladığımız yöntemleri denemeyi unutmayın!


İlginizi Çekebilir:

VALORANT’ta Squad Boost nedir?

 

Her oyun tarzına ilgisi olan, manga ve anime tutkunu. İletişim: uraheramo@outlook.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel