Connect with us

VALORANT

Valorant’ta Split haritasındaki tırmanma halatları yineden düzenlenecek

Valorant’ta Split haritasındaki tırmanma halatları yineden düzenlenecek.

valorant-split

Valorant geliştiricileri Split haritasındaki tırmanma halatlarını oyunculardan gelen şikayetler doğrultusunda yeniden düzenleyecekler.

Geçtiğimiz gün Reddit‘te yayınlanan bir gönderi Split haritasında yer alan tırmanma halatlarının oyun içerisinde haksız avantaj sağladığı konusunda tartışmalara neden olmuştu. Tırmanma halatını kullanarak rakipleri karşısında çok hızlı hareket eden ve bu şekilde avantaj sağlamayı başaran bir oyuncunun videosu oldukça dikkat çekti. Çoğu oyuncu da tırmanma halatlarını kullanarak sağlanan bu hareket hızı artışından memnun olmadıklarını dile getirdiler.

Is Rope Accuracy here to stay? It seems a bit overpowered with the extra movement speed you get: from r/VALORANT

Valorant‘ın geliştirici ekibi de oyunculardan gelen bu tepkilere kayıtsız kalmadı. Geliştirici ekipten Pearl ”ManWolfAxeBoss” Hogbash konuya ilişkin yaptığı açıklamada ”büyük fark yaratan unsnurlardan biri halat kullanarak yükselenlerin normal hareket ile aynı ivmeye sahip olmaması. Bu yüzden de neredeyse anında maksimum hareket hızına ulaşılıyor. Buna hareketin dikey bir eksende gerçekleştiği de eklenince sonuçta oldukça hızlı hissettiriyor” ifadelerini kullandı. Henüz yapılacak değişiklik için kesin bir aralık belirtilmese de geliştirici ekibin gözünün bu aksaklıkta olduğu çok açık.


İlginizi Çekebilir:

Riot Games, VALORANT’ın anti-hile yazılımı ilgili daha fazla detay paylaştı

5 yaşından beri oyun oynuyor, bunun son birkaç senesinde de oynadığım oyunlar hakkında yazıyorum. Yarı zamanlı öğrenci, tam zamanlı sıradan insan.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


VALORANT