Connect with us

Dota 2

Valve Dota 2 oyununun 32 bit sistemleri desteklemeyi bırakacağını açıkladı

Dota 2 artık 32 bit sistemlerde oynanamayacak.

Valve Dota 2

Valve Dota 2 oyununda eski 32 bit işletim sistemleri de dahil olmak üzere, önümüzdeki aylarda bazı eski donanımlar için desteği bırakıyor.

The International 10 öncesinde gelecek olan güncellemenin duyurusunun bir parçası olarak Valve, Dota’nın şimdiye kadar desteklediği bazı eski donanımları desteklemeyi bıraktıklarını söyledi.

“Oyunu ve Source 2 motorunu güncel tutmak istiyoruz”

Valve, “Oyunu ve Source 2 motorunu güncel tutmak için bazı eski sistemlere ve yapılandırmalara yönelik desteği kaldırmayı planlıyoruz. Bugün hiçbir şey değişmiyor, ancak önümüzdeki aylarda aşağıdaki değişiklikleri uygulayacağız” dedi.

Bu değişiklikler arasında 32 bit sistemlerde Dota desteğinin kaldırılması, 10.14’ün altındaki macOS sürümleri, DirectX 11 lehine DirectX 9 desteği, Vulkan lehine OpenGL desteği ve SDL Audio lehine XAudio desteği yer alıyor. Valve duyurusunda, “Bu eski teknolojileri kaldırmak, geliştirme çabalarımızı düzene koymamıza ve daha da iyi bir Dota deneyimi sağlamak için bu API’lerin daha yeni özelliklerini kullanmamıza izin verecek” diyor.

Valve’ın Steam donanım anketleri aracılığıyla ortalama bir oyun donanımının ne olduğu hakkında birçok bilgiye erişimi olduğu göz önüne alındığında, muhtemelen bu karar enine boyuna düşünülmüş bir karardır.


Türkiye Dota 2 ve PES 21 milli takımı Espor Dünya Şampiyonası finallerinde

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dota 2