Connect with us

Varus, 131 LPL karşılaşmasının hepsinde yasaklandı!

Varus, tüm LPL karşılaşmalarında yasaklandı!

varus yama

İki farklı eşya dizilimi ile oynanabilen Varus, şimdiye kadar oynanan tüm LPL karşılaşmalarında yasaklandı!

2020 LPL Yaz Mevsimi‘nin ilk yarısının bitişi ile 131 karşılaşma oynanmış oldu. Varus da bu karşılaşmaların tümünün seçim yasaklama ekranında bulunan tek şampiyon oldu. Oynanan tüm karşılaşmalarda yasaklanan şampiyon, en yakın rakibi Aphelios‘a 21 oyun fark attı. Aphelios 91 karşılaşmada yasaklanırken 19 karşılaşmada da seçildi.

2020 LPL Bahar Mevsimi’nde Varus, Miss Fortune‘dan sonra en çok seçilen nişancı konumundaydı. 149 karşılaşmada seçilen şampiyon, güçlü bir ikinci seçimdi.

LPL’de yasaklama oklarının hedefi olan şampiyon, 2020 Yaz Mevsimi’nde diğer üç büyük bölge ile birlikte toplamda 240 kere yasaklandı ve 9 kere seçildi.

Geçtiğimiz hafta 100 Thieves nişancısı Cody Sun, LCS‘te ilk defa Varus oynayan oyuncu oldu. Bu oyun dışındaki 29 oyunda da yasaklanan şampiyonu daha önce LCS’te görme fırsatımız olmamıştı. LCK’de de hemen hemen aynı durum söz konusu. Şimdiye kadar sadece 3 kez seçilen şampiyon 51 karşılaşmada yasaklandı!

LEC ise bu dört büyük bölge arasında Varus’a önem vermeyen tek bölge. Seçim yasaklamada hiç görmediğimiz maçların bile oynandığına şahit olduk.

Profesyonel arenada bile bu denli büyük bir oranda yasaklamaya sahip şampiyon Riot‘un açıklamalarına göre 10.14 yamasında zayıflatılacak. Q ve E yeteneklerinin hasarlarına gelecek bu zayıflatma şampiyonun %95‘e yakın küresel yasaklanma oranını bir miktar da olsa düşürecektir.


League of Legends 10.14 Yama Önizlemesi

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir