Connect with us

Espor

VCT 2022 Challengers Türkiye 1. Aşama 1. Hafta finalinin adı: SMB – FF

Büyük finalde Papara SuperMassive’in rakibi Fire Flux Esports oldu.

VCT 2022 Challengers Türkiye 1. Aşama 1. Hafta finalinin adı: SMB - FF

14 Ocak Cuma günü oynanan karşılaşmaların ardından VCT 2022 Challengers Türkiye 1. Aşama 1. Hafta kapalı elemelerinde finale çıkan ilk takım, üst grup elemelerinde rakibi Fire Flux Esports’u 2-0’lık bir skor ile mağlup eden Papara SuperMassive Blaze olmuştu. 15 Ocak Cumartesi günü oynanan 2 alt grup karşılaşmasının ardından ise SuperMassive Blaze’in büyük finaldeki rakibi belli oldu.

Saat 17:00’da başlayan günün ilk karşılaşmasında Galakticos ile BBL Esports, alt grup finallerine çıkma hakkı kazanmak için mücadele etti. Üç maçlık seride 2-0 kaybeden Galakticos mağlup olarak etkinliği dördüncü sırada bitirirken rakibi BBL, alt grup finallerinde Fire Flux Esports’un rakibi olmuştu.

VCT 2022 Challengers Türkiye 1. Aşama 1. Hafta finaline Fire Flux Esports yükseldi

Saat 20:00 sularında başlayan alt grup finallerinde heyecan üst düzeydi. Serinin ilk haritası Split’te sergilediği oyun ile karşılaşmanın ilk yarısını önde bitiren taraf BBL Esports olurken, karşılaşmanın ikinci yarısında Fire Flux ekibi yaptığı geri dönüşle 13-9’luk bir skor ile karşılaşmayı kazanarak seride durumu 1-0’a getirdi.

Serinin ikinci karşılaşması Bind haritasında oynandı. Fire Flux Esports’un yoğun üstünlüğü ile başlayan karşılaşma öyle devam etti. Karşılaşmanın ilk yarısında 9 round kazanan FF ekibi, 4 round daha kazandı ve 3 maçlık seride 2-0 öne geçerek galibiyete ulaşan taraf oldu.

Bu galibiyeti elde etmesi ile Fire Flux Esports büyük finalde Papara SuperMassive’in rakibi olmuş oldu.


İlginizi Çekebilir:

Emir Aral Galatasaray Espor organizasyonunun başına getirildi!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor